| mihai4000 a întrebat:

in timpul erectiei penisul meu sta intr-o parte(adica nu sta drept) probabil ca e de la masturbare, ce ar trebui sa fac? vreau raspunsuri serioase, dau funda!

13 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Nu are nimic nu e de la masturbare asa stau la multi nu-ti fa probleme este ok.

| Rapperităă a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic. Nu o sa ti se mai indrepte. Stai linistit, conteaza cum o folosesti, nu cum arata. happy

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai ce face. Daca el a luat pozitia asta, lasa-l asa pentru ca este capabil sa faca lucruri la care tu nu te astepti.

| Bernardus a răspuns:

Nu are sa cum sa fie de la masturbare, decat daca tu prin masturbare intelegi tragerea penisului intr-o partesi indoirea acestuia pana il faci melc in timp ce e in erectie. Plus ca e perfect normal ca penisul sa stea intr-o parte

| corbulalbrosu a răspuns:

Forma perfect dreapta sau cu un anumit grad de curbare intro anumita directie este data de forma si marimea golurilor existente in cei 2 corpi cavernosi din care este practic constituit penisul. In momentul in care sangele pompat cu presiune umple aceste goluri in functie de dimensiunea si modul de intindere a peretilor cavernelor va rezulta marimea, forma si taria erectiei. In concluzie, forma penisului este genetica, sau asa cum l-a dat natura, nu depinde de masturbare sau inceperea vietii sexuale.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e de la masturbare, este o caracteristica personala a ta. Multi barbati au penisul curbat intr-o parte, este considerata o varianta a normalului. Nu iti va produce nici o problema niciodata

| mihai4000 explică (pentru Brigaela):

Eu zic ca da, in timpul actului sexual vei penetra mai greu...

| mihai4000 explică (pentru Emilian65):

Ce lucruri ma?laughing))

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru mihai4000):

Din fericire nu e adevarat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Curbura penisului se datoreaza formei si marimii cavernelor din cei 2 corpi cavernosi care impreuna cu corpul spongios formeaza penisul. In momentul umplerii cavernelor cu sange, aceasta prin presiunea exercitata asupra peretilor cavernelor cauzeaza deformarea lor si drept urmare asta va avea ca efect umflarea/dilatarea mai intensa intro anumita parte si implicit indoirea penisului in sensul opus.Este de natura genetica si nu se poate corecta prin interventie chirurgicala sau o alta metoda. In general nu afecteaza deloc viata sexuala deoarece fiecare barbat va reusi sa-si stabileasca cea mai buna pozitie sexuala. Multa sanatate.

| mihai4000 explică (pentru Brigaela):

Pentru anumite pozitii cam da..., zi-mi tu niste pozitii care sa ma avantajeze ca vad ca esti fata si le stii big grin

| mihai4000 explică (pentru corbulalbrosu):

Care ar fi aceea?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai4000):

Deoarece in cazul vaginului senzorii placerii nu sunt amplasati si distribuiti uniform pe intreaga suprafata a peretilor (vaginului) si nici controversatul punct G nu este mereu usor de gasit, barbatul cat si femeia trebuie sa conlucreze in determinarea pozitiei cele mai avantajoase pentru obtinerea satisfactiei si placerii maxime. Acest lucru se intampla din cauza ca atat forma penisului cat si a vaginului pot sa prezinta unele/anumite particularitati,(unice de la caz la caz), ceea ce ne intareste convingerea ca nu se poate stabili o asa numita pozitie unica sau una "standard".