| microMINIm3 a întrebat:

Mie imi place de o fata si cred ca sie ei ii plaace de mine. Si as vrea sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Dar as dori un mod mai delicat si creativ in care sa ii spun asta. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Să fi tu însuţi e cea mai bună idee! Dacă vei primi nişte replici şi tu le vei aplica asta înseamnă că nu eşti deloc creativ şi original, şi în timp fata îşi va da seama că tu nu eşti cu adevărat cel e care s-a îndrăgostit.
Prinde curaj, du-te şi spune-i, chiar dacă o faci într-o joacă, fi bărbat şi înfruntăţ-i teama! Dar nici prea direct, gen[te plac, vrei să fi cu mine?], că sigur nu va fi prea încântată, de obicei metodele astea sunt de tip cocalaresc.
Spune-i ceea ce simţi cu adevărat, dar sa nu-ti faci un text înainte că te vei pierde în cuvinte. Surprind-o!

2 răspunsuri:
| belysa a răspuns:

Cel mai frumos mod de a spune unei fete ca o placi,este sa o inviti undeva, intr-un loc mai romantic, si sa ii vorbesti sincer, fara teama si cuvinte sofisticatehappy. Vorbestei din suflet, si fi cat mai tandru cu iahappy apoi totul va veni de la sine.Succes dragule