| AliceHamingway a întrebat:

pe 24 octombrie inplinesc 13 ani. vreau sa fac o petrecere si nu prea stiu cum. va rog mult ajutati-ma cu melodiile cu filmele si alte jocuri cu care sa nu plictisesc (eu vreau sa ascultam ceea ce imi place mie -rock- dar lor nu le place) ok vin doua fete si 2 baieti unul dintre ei il plac foarte mult si nu stiu cum sa reactionez help my i need your help nu e mare graba ca pana atunci mai e. astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Pai parerea mea e sa te comporti cat mai natural in prajma acelui baiat pe care il placi.
Si cu muzica eu spun sa pui si din ce le place lor.adica daca au o melodie preferata putin rock rap dance din fiecare cate cevabatting eyelashes
Si la filme eu zic sa pui de comedie si horror asa o sa poti sa stai lipita de baiatul ala,, spunandu-i ca tie frica de ce vezi in film,,
La multi ani de pe acum si petrecere frumoasa din partea mea :*

1 răspuns:
| Maria147258 a răspuns:

Este ideala o petrecere in aer liber. Cand si cat timp? Mai mult de patru-cinci ore sau pana seara tarziu, dar in mod obligatoriu in weekend. Alege o tematica: o zi la circ sau la zoo, o iesire la iarba verde, film-party cu DVD-uri, floricele si sucuri, petrecere cu jocuri (de ex-emplu, Wii) sau o petrecere de tip Karaoke.
Daca vrei o petrecere nocturna, pregateste impreuna cu parintii tai o masa stil bufet suedez, ceva mai consistenta, insa, cu aperitive calde si reci, chips-uri, popcorn, hot dog, sandvisuri diferite sau comanda pizza calda. Pentru ore tarzii, poti servi un „midnight snack", insa nu ceva exagerat de dulce sau cu multi conservanti. Nu consumati bauturi energizante, este destul de riscant. Folositi un aparat de fotografiat pregatit, incarcat complet si, eventual, cu un set de baterii de rezerva. Alege un gen de muzica(POP, de ex), dar sa ai o limita in privinta nivelului sonor. Jocurile pe care ti le pot sugera ar fi: pantomima, baloane de sapun, telefonul fara fir, Karaoke, adevar sau provocare. Decide ferm ora de terminare a petrecerii, mai ales in cazul in care stii ca ea se va prelungi pana seara tarziu. Nu beti alcool! Idei pentru tort: un tort in forma de inima decorat cu ciocolata, frisca si fructe proaspete este cea mai potrivita alegere.