| Booster97 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si sunt a 9-a.Sunt ingrijorat pentru ca n-am avut o prietena pana acum, am avut 3 incercari esuate si mi-am cam pierdut "elanul".Va rog dati-mi niste sfaturi.Mersihappy

10 răspunsuri:
| Gaviota a răspuns:

Asteapta sa mai cresti, nu e timpul pierdut, o sa-ti gasesti tu pe cineva.Nu-ti face prietena doar asa ca ceilalti au.Trebuie sa-ti placa de ea si mai alei sa-i placa ei de tine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de relaţie vrei să ai.una serioasă şi solidă, sau doar o 'aventură'?
În ziua de azi, greu găseşti o persoană de vârsta ta care să vrea mai mult decât o relaţie de 2 săpt.maxim.
Ai răbdare.Nu te mai gândi 'wowww..nu am prietenă'. Toate la timpul lor.
Te vei îndrăgosti când nici nu te aştepţi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
Stiu ca acum e la moda sa ai partenera, mai mult de ochii lumii.
E total aiurea.
La varsta asta, nu poti avea relatii serioase, pentru ca, noi, adolescentii, suntem intr-o permanenta cautare. happy
Incercarea moarte n-are! Incearca pana ai sa reusesti...nu renunta asa usor! happy.
Daca esti timid si iti este frica sa fii refuzat, sa stii ca oricui i se intampla asta.
Daca nu ai avut o prietena, inseamna ca nu ai gasit persoana potrivita si te felicit pentru ca nu esti genul de baiat care ar sta cu orice fata, doar ca sa se mandreasca pentru ca are iubita.
Ai tot timpul din lume pentru prietene. In liceu, sunt mari sanse sa intalnesti pe cineva. Poarta-te frumos cu ele, nu face pe "smecherul", zambeste, ai incredere in tine (fetele adora baietii care sunt siguri pe ei).
Bafta!kiss

| Demonull a răspuns:

Fiecare isi incepe o relatie de orice fel, sexuala sau nu atunci cand e pregatit si atunc se „nimereste„ si persoana potrivita.Deci nu iti fa probleme, o relatie o simti dupa 16 17 ani, cu adevarathappy

| Denis505 a răspuns:

Fereasca domnu' de sus eu is in clasa a 7-a si am fost cu vreo 9 fete laughing)

| RemusAndrei a răspuns (pentru Denis505):

Hai date draculaughing) Poate ai 19 ani si ai ramas repetent

| Denis505 a răspuns (pentru RemusAndrei):

Nu, de fapt am 13 ani si sunt primul pe clasa :p

| ChristinneK a răspuns:

Ai doar 15 ani, sansele nu se termina aici ai incredere in tine si cu timpul vei avea relatii, nu trebuie sa te descurajezi pentru ca nu ai avut pana acum o relatie.Stai linistit cand vei mai creste cei avea pana peste cap.

| Sinistratu a răspuns:

Mare lucru...si eu am 14 ani si nu am avut prietena si nici macar primul sarut...Ce este asa de naspa in asta?
Fratehappy pe bune gandeste-te si la alte chestii nu numai ca toti prietenii tai au
prietena.O sa ai timp mai ales ca acum esti la liceu. Spor la "agatat"happy

| EuAlbinutza a răspuns:

Pai poartate frumos cu fetele DAca iti place de o fata invit-o la un suc Mai discutati nu stiu ce si o intrebii cei place sa fac sa manance etcc... si Dupa aceea vedeti voii adica tu o intrebii daca vr sa fie iubita ta etcc... Stii vb aia Un barbat adevarat stie sa tina o femeie langa el Baftatongue