| Sherby008 a întrebat:

Salut TPU
Sunt intr-o relatie de 2 ani si ieri seara eu si ptietenul meu am incercat sa facem dragoste(eu fiind virgina)ideea este ca atunci cand a introdus penisul am simtit o durere foarte mare dar nu mia curs sange deloc dupa acea durere nu am mai dimtit nimic era totul normal puteam continua. vreau sa stiu daca m-a dezvirginat sau nu ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da te-a dezvirginat, gata nu mai esti verginica. saracul baiat 2 ani a stat pe uscat, halele maica sfanta ma copii voi sunteti tineri, nu trebuie sa stati in relatii asa lungi, mai ales fara activitate sexuala, 2 ani fara activitate sexuala este inuman, cum a putut accepta baiatul asa ceva, saracul imi si imaginez ce frustrari si-a adunat in suflet din cauza asta si nu ma luati pe mine obsedat sexual fiindca stiti ca am dreptate, e inuman ce a facut fata asta, acum ca va da de gustul sexului, va fi curioasa sa incerce si alt baiat, iar cei 2 ani sincer este timp pierdut aiurea pentru baiatul respectiv, in tot timpul ala putea sa faca sex de 100 ori nu sa tina in el pana madama e "pregatita". sunteti tineri trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri nu relaii lungi gata terminati odata

| OanaXD1D a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Am murit de raaaaaasss

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea insuportabila/puternica din momentul penetrarii se datoreaza intinderii foarte intense, fortate si bruste a muschilor circulari ai vaginului si nu din cauza ruperii acelei membrane subtiri numite himen. Ti-ai pierdut virginitatea din momentul in care vaginul tau a fost penetrat de penisul iubitului indiferent daca s-a produs sau nu si deflorarea, adica ruperea/lezarea himenului. In privinta lipsei sangerarii trebuie sa stii ca este stabilit/constatat statistic ca in momentul dezvirginarii in cazul a circa 25-30% dintrea femei nu apare/nu se produce sangerarea sau este practic aproape nesesizabila. Insa in marea majoritate a cazurilor se produce o sangerare destul de slaba dar care doar uneori poate fi chiar putin mai intensa.De asemenea in circa 5% din cazuri se poate produce o hemoragie destul de puternica care uneori poate tine chiar mai mult de 1 zi. Se pare ca tu faci parte dintre femeile care nu sangereaza la dezvirginare si acest lucru se poate intampla din urmatoarele motive si anume ca exista posibilitatea ca perforatia existenta in himenul tau (prin care se elimina menstra) sa fi fost mai larga si combinat cu o elasticitate mai mare a himenului sa fi permis trecerea penisului prin gaura respectiva fara sa se rupa sau lezeze membrana. De asemenea poate exista si posibilitatea ca himenul tau sa fi fost extrem de subtire si foarte slab vascularizat si neexistand practic vase de sange mai mari, in momentul deflorarii/ruperii himenului sangerarea sa fie atat de neinsemnata incat prin amestecarea cu secretia vaginala sa treaca practic neobservata. Daca nu vei simti o durere prea intensa in cazul unei noi incercari puteti sa faceti sex fara nicio restrictie. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-a penetrat, inseamna ca te-a si dezvirginat. Faptul ca nu ti-a curs sange inseamna ca ai un himen elastic care nu s-a rupt la prima penetrare. El se va rupe in timp, dupa mai multe contacte sexuale.

| R0R0 a răspuns:

Ca sa te dezvirgineze trebuia sa iti curga sange.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru R0R0):

Sangerarea nu se produce intotdeauna. Cam 1 din 4-5 fete nu sangereaza la dezvirginare. Unele au himenul foarte elastic care se rupe doar la prima nastere in mod natural, sau himenul poate fi foarte subtire si cu o vascularizare aproape inexistenta astfel ca in momentul ruperii/lezarii practic nu sangereaza, altele si-au rupt himenul fara sa-si fi dat seama in cursul unor activitati sportive, jocuri sau prin masturbare, iar uneori in cazuri rare dar totusi reale se nasc fara himen, (poate lipsi din nastere), fiind o absenta congenitala. In concluzie raspunsul tau este incorect atat ca formulare/exprimare cat si ca idee in sine.

| R0R0 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu stiam.
Mersi ca mi-ai zis!

| Kriss96 a răspuns:

Eu cred ca da.

| Sherby008 explică:

Am incercat din nou si a fost o pata foarte mica pe cearceaf, iar a doua zi dimineata mi-a venit menstruatia deci nu stiu ce sa cred ma puteti ajuta cu un raspuns
Multumesc

| Sherby008 explică:

Neinteresant din partea mea mori de tot ca nu te-a bagat nimeni in seama eu vorbeam serios