| RobertoRobby a întrebat:

unii ati mai vazut posibil, intrebarile mele, acum este vorba despre o FATA, care imi place de ia de 2 saptamani cu care am mai fost impreuna acum 2 ani... la inceput stiam ca nu ii place de mine pentru ca am intrebat-o acum 1 saptamana. Dar in timp am vazut ca imi da atentie se uita la mine vorbim se pune langa mine si tot felul din astea, nu vreau sa o mai intreb O DATA. poate iar pic de prost, si ar cadea si naspa a 2-a oara, sfaturi cu ce sa ii spun pe FACEBOOK, MESS, sau prin ce, cine, cum? va rog, dau funda + vot. am dat la fiecare intrebare, ma tin de cuvantwinking

Răspuns Câştigător
| CeInteleptul a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaam
am înțeles!
păi așa spune în descriere că oricum nu știu cine ești!
imortant este să ajungă informația exactă la noi ca să putem să dăm cu părerea.

Dacă ești în clasă cu ea, mai bine.
Mergi și discuți cu ea mereu mereu, dar să îi dai spațiul personal.
Îți faci un target, gen

- vorbesc cu ea 2-3 zile o las o zi
să vezi cum reacționează
-vorbesc cu ea 1 zi
și apoi în wekend vorbești cu ea pe FB și mess
ca apoi
după ce ai muncit atâta

să o întrebi

- vii în oraș, la o plimbare, la teatru, la film, la un suc, la,,,,,, te gândești și tu.

dacă vine e super!
- acum dacă ea se simte bine în compania ta și tu îți dai seama poți să o săruți fără probeleme.
dacă te refuză - poți să insiști nu chiar în momentul ăla după aia.
și te acceptă până la urmă.

dacă te refuză și vezi că nu vrea. trebuie să îi da-i pace. poate e speriată.dar poate nu e cazul. dar să iei in considerare și varianta asta.

și o pupi și tot așa vă pupați în clasă dacă ea se simte ok și tot așa și e prietena ta.

17 răspunsuri:
| pisicutzamik a răspuns:

Buna cel mai bien es a vorbesti cu fata fata in fata fie ce o fi! bafta

| CeInteleptul a răspuns:

Omule!
fata trebuie vrajită!
foarte bine că nu ai mai întrebat-o, că nici nu are rost. poți să te faci plăcut și să te placă!
Vorbește cu ea. pe mess și FB și la un moment dat invit-o la o plimbare sau în oraș și acolo o săruți și gata e prietena ta!
mă înțelegi cum zic.

| RobertoRobby explică (pentru CeInteleptul):

Asta o sa fac, o sa o invit, dar mai astept niste sfaturi.

| CeInteleptul a răspuns:

Uite chimia dintre doi oameni este sau se naște.
poți să o faci să fie interesată de tine

ca să ajungi să cucerești fete pe bandă rulantă îți trebuie experiență
așa că fiecare cărămidă pusă jos te duce mai departe

| CeInteleptul a răspuns:

Mie când îmi plăcea de o fată în liceu cam asta făceam o invitam în oraș.
făceam glume, râdeam, dădeam mesaje drăguțe pe telefon.

ai grijă să nu insiști prea mult, eu asta făceam și nu prea era bine.

Cucerește-le imaginația și le vei cuceri inima!

le spuneam cu mine e fiferit sunt un tip foarte atent și tot felul de abureli din astea care să fie cât de cât fondate ca apoi ea să se îndrăgostească de tine ușor ușor

| RobertoRobby explică (pentru CeInteleptul):

Mersi frumos pentru sfaturiwinking, o sa le iau in calcul.

| CeInteleptul a răspuns (pentru RobertoRobby):

Păi răspunde la întrebarea mea câți ani ai și câți ani are ea?

| RobertoRobby explică (pentru CeInteleptul):

Am 14, si e in clasa cu mine :d

| RobertoRobby explică (pentru RobertoRobby):

Si nu sunt genul de baiat sa scrie, cu h-uri cu toate prostiile, scriu normal vorbesc frumos, ma comport frumos cu fetele cu prietenii.

| RobertoRobby explică (pentru CeInteleptul):

Mersi mult de tot!

| RobertoRobby explică (pentru RobertoRobby):

Dar si in cazul ca ies la o plimbare, sincer nu as sti ce sa vorbesc cu ea laughing, ca sa intru direct in subiect, ca esti frumoasa... nu cred ca ar pica bine?

| CeInteleptul a răspuns (pentru RobertoRobby):

Când eram de vârsta ta. vorbeam și eu ce puncte comune aveam.
gen școală. profesori colegi.
filme ce filme îi plac
ce crede de zodii
unde merge la vară
ce fel de băieți îi plac
atata ninsoare. când se mai oprește.
tot felul de lucruri.
după aia câdn faci o mică conexiune cu ea poți să te aștepți ca ea să aibă încredere în tine și să vrea să mai iasă o dată și încă o dată și
cred că ar fi mai bine la a 3-a întâlnire să o săruți.
dar dacă vezi că ar vrea de la prima e bine și așa.
îți dai și tu seama după cum e și ea.

cu băieții știi ce să vorbești.
cu fetele trebuie să te înveți. trebuie timp!

| CeInteleptul a răspuns (pentru CeInteleptul):

Dar e ok și dacă începți discuția cu
ești drăguță
și schimbi subiectul repede.
ce tema avem mâine?
te gândești tu

| RobertoRobby explică (pentru CeInteleptul):

Aha, o sa le citesc si recitesc raspunsurile primite de la tine. Multumesc. Ai funda + vot. :d

| CeInteleptul a răspuns (pentru RobertoRobby):

După aia fii antent!
Ca să poți înțelege de ce fetele sunt diferite și de ce gândesc într-un anumit mod, îți recomand să te documentezi.
Sunt multe filmulețe pe youtube, cum să agăți o fată, cum să te comporți cu o fată etc.

Și dacă vrei să ajungi la nivelul următor poți să citești

Bărbații sunt de pe Marte și Femeile de pe Venus
- aici îți explică prin exeple diverse situații, care te vor face să înțelegi mai bine ce e de făcut.
deși unele capitole s-ar putea să te depășească nu poate să îți facă decât bine. e o carte vândută în 20 mil de exemplare.
caut-o pe gooogle că este și în română.
Baftă!

și pentru fete caută un băiat mai mare cu care să vorbești, și tatăl tău e bun dacă te înțelegi bine cu el
eu am avut un mentor și mi-a prins tare bine

| CeInteleptul a răspuns (pentru RobertoRobby):

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaam
am înțeles!
păi așa spune în descriere că oricum nu știu cine ești!
imortant este să ajungă informația exactă la noi ca să putem să dăm cu părerea.

Dacă ești în clasă cu ea, mai bine.
Mergi și discuți cu ea mereu mereu, dar să îi dai spațiul personal.
Îți faci un target, gen

- vorbesc cu ea 2-3 zile o las o zi
să vezi cum reacționează
-vorbesc cu ea 1 zi
și apoi în wekend vorbești cu ea pe FB și mess
ca apoi
după ce ai muncit atâta

să o întrebi

- vii în oraș, la o plimbare, la teatru, la film, la un suc, la,,,,,, te gândești și tu.

dacă vine e super!
- acum dacă ea se simte bine în compania ta și tu îți dai seama poți să o săruți fără probeleme.
dacă te refuză - poți să insiști nu chiar în momentul ăla după aia.
și te acceptă până la urmă.

dacă te refuză și vezi că nu vrea. trebuie să îi da-i pace. poate e speriată.dar poate nu e cazul. dar să iei in considerare și varianta asta.

și o pupi și tot așa vă pupați în clasă dacă ea se simte ok și tot așa și e prietena ta.

| CeInteleptul a răspuns:

Așa trebuie să specific aici câți ani ai tu?
Câți ani are fata?

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Fii comunicativ cu ea ca sa te placa.Trebuie sa ai atitudine, uita-te in ochii ei si fi atent, intreab-o cum a fost ziua ei, intreab-o despre ea, ce ii place ei cel mai mult sa faca, cand a facut ultima oara acel lucru, cum se simte cand face ce ii place cel mai mult, intreab-o daca citeste, ce filme ii plac, pune-o sa iti povesteasca despre filmul ei favorit, ascultati impreuna muzica ei preferata, spune-i preferintele tale in materie de filme, muzica etc. daca tu ai alte preferinte nu o mintii spunandu-i ca si tie iti place ce ii place si ei. fi sincer si arogant. intreab-o daca ar fi posibila teleportarea unde ar vrea sa fie in momentul acela, intreab-o unde a calatorit, daca se mai joaca cu papusile, fa glume cu ea, fi amuzant insa nu ii spune bancuri. e o mare greseala sa spui bancuri fetelor, devii plictisitor. in general vorbiti despre ea, si mai putin despre tine. Spune-i ca tu esti o fire mai misterioasa si nu te deschizi in fata multor persoane, apoi intreab-o daca se considera o persoana speciala. Spune-i ca ai vrea sa vezi daca e genul de persoana pe care ai vrea sa o cunosti mai bine. Provoac-o spunandu-i ca vrei sa o seduci apoi intreab-o "crezi ca poti sa imi faci fata?" ea o sa vrea sa iti demonstreze ca e suficient de buna pentru tine. spune-i scurt "demonstreaza", intreab-o cum ii place sa fie sarutata "tandru sau plin de pasiune?" ea nu are de ales daca vrea sau nu sa o saruti ci modul in care ai sa o faci. Fi destept si vigilent, lasa dulcegariile pentru mai tarziu. sunt multe lucruri pe care le poti vace ca sa o faci sa te iubeasca dar ma dor degetele.eh mult succes si nu uita funda