| bogdannn9696 a întrebat:

va scriu in legatura cu o nelamurire legata de fosta mea relatie sper sa ma puteti intelege si ajuta pentru ca ar insemna foarte mult pentru mine.
Acum cateva zile m-am despartit de prietena mea, o relatia care a tinut un an si catea zile, motivul nu a fost unul concret adica totul a pornit de la o nimica toata si sa ajuns la despartire, eu fiin cel care a vrut asta. De atunci ma tot gandesc la ea, adica sunt tentat sa ii scriu, sa vorbesc cu ea, sa ies afara cu ea dar stiu ca daca as face treaba asta nu as putea sa ma abtin sa nu o iau in brate, sa o sarut si asa mai departe. Au fost mai multe in trecut, greseli din partea mea si din partea ei dar nimic peste ce nu se poate trece dar atunci cand am zis hotarat de comun acord sa ne despartit nu gandeam logic, adica am ales sa pierd o persoana la care tin si o iubesc pentru cateva motive nesemnificative dar si pentru unele care chiar sunt semnificatie. De ex, nu pot sa le spun alor mei ca ea este prietena mea pentru ca din cate am vazut nu o suporta, este mai mica ca si mine, si daca stau sa ma gandesc putin cam aste sunt partile negative. Adica astea conteaza foarte mult pentru mine mai ales treaba cu amei, pentru ca vreau sa pot sa o aduc la mine acasa sau sa merg la o petrecere sau nunta de ex cu ea dar nu as putea face treaba asta. Si partile bune banuiesc ca toti le stiti.
Asa, aseara am fost la ceva amici si am consumat cateva pahare cu ocazia ca s-a terminat sesiunea si iarasi am inceput sa ma gandesc la ea, mai mult de atat i-am si scris si am plecat de acolo ca sa o vad si sa o tin in brate dar cand am ajuns a spus ca nu mai coboara pentru ca e prea tarziu si crede ca ar fi mai ok sa orbim maine. Zis si facut acum vorbesc cu ea si nu stiu ce sa fac, sa incerc sa o uit si sa pun capat definitiv sau sa ma impac cu ea, deci chiar nu stiu ce sa fac. Sunt motive si motive... Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat, as fi foarte recunoscator. Multumesc.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba frate tu traiesti cea mai frumoasa perioada a vietii, in studentie relatiile serioase NU isi au locul, e perioada in care strabati cat mai multe cearsafuri, iesi in club cu baietii, agatat, betii in camin, cu perioada asta te intalnesti odata in viata, fete sunt pe toate gardurile si relatii la fel, nu iti nenorocii studnetia, relatia s-a terminat treci la urmatoarea

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Si jigodia ordinara nu a avut sange in ea sa coboare jos sa vorbeasca cu tine NESIMTIRE RUSINE

| TheLoveDoctorr a răspuns:

La inceputul romanului ai scris ca esti tentat sa o suni sau sa o chemi afara. In fine, la final ai zis ca ai facut-o deja. Ti-ai arata punctul slab. Ai doua variante: - Daca te intorci la ea te va calca in picioare.Nu acum, dar pe viitor si vei ajunge iarasi in punctul de despartire. Daca te intorci la ea iti lingi scuipatul. Esti barbat, nu? Ai luat o decizie! Daca e vorba de dramatisme si telenovele, las-o pe ea sa ti le ofere. Daca chiar asa lesinata dupa iubirea ta era, trebuia ea sa scrie pe TPU ca i-ai dat papucii si ce baiat misto esti si ar face orice sa te tina in brate din nou. Sunt o mie de fete mult mai misto si mult mai atragatoare si interesante ca duduia ta. Nu mai trai in trecut, viitorul iti surade!

( Acesta este punctul meu de vedere )
Daca totusi nu poti cuceri alta femeie, capul in pamant si du-te la ea! vezi sa nu plangi de fericire, ca mai tarziu o sa plangi de nervi, sau tristete! Bafta multa!

| EneCristian a răspuns:

Erai muci frate cred si eu ca a zis ca vb maine adica. Oricum merita o incercare nu? daca tot o placi.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Hei, daca o iubesti asa tare impaca-te cu ea ...Acuma, daca tot vorbesti cu ea incearca sa te duci intr-un loc retras cu ea si lamuriti-va problema. Daca nu merge atunci incearca s-o uiti si macar sa ramaneti prieteni buni. Da stiu nu-i usor si o sa treci greu peste asta, dar...o sa reusesti happy

| Rokystar a răspuns:

Hei! Te inteleg, din cate ai scris tu reiese ca esti foarte indragostit.
Daca a fost o greseala ca v-ati despartit incearca sa va impacati si sa vedeti cum stau lucrurile.
Dar cel mai bine e sa iti asculti inima.
Eu as zice sa nu tii cont de ai tai. Plm, ai viata ta, esti barbat sau ce naiba?
Varsta nu conteaza, incearca sa vezi cata diferenta de varsta este intre parintii tai, vorbeste cu ei, incearca sa remediezi situatia.
Este foarte importanta pentru tine.
NU O PIERDE, mai ales ca o iubesti!

Sper ca te-am ajutat.

| bogdannn9696 explică (pentru Rokystar):

Nu e ideea de ai mei, pentru ca nu e problema daca vin cu ea sau merg sa o vad sau etc, dar ma gandesc cand merg lla o petrecere cu parintii nu as putea sa o chem sau la o nunta sau evenimente de genul.

| AsasinulGamer a răspuns:

Eu spun sa ii ceri scuze ca pana la urma o iubesti si nu ii asculta pe parinti tai in legatura c asta ei au ales pentru ei tu alegi pentru tine si daca chiar ti la ea vorbeste cu ea si zi sa va impacati cel mai bine ar fi asa.