| JuuJuuzou1994 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Nu vreau jigniri.
Am 15 ani si am penisul de aproximativ 15cm. Uneori cand ma masturbez si ma uit la filme xxx ma termin repede, alteori ma termin chiar foarte greu.
Cum va fi cand o voi face?
E buna marimea?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme cu marimea si grosimea, ca mai creste odata cu tine, pana o sa ajungi sa ai sex cu o fata/femeie.
Evita sa te masturbezi prea des, se pare ca masturbarea duce la ejaculare precoce si face ca sexul cu o femeie sa dureze foarte putin.

| Oana92 a răspuns (pentru Violleta2022):

Reusesti sa ma surprinzi de fiecare data. Cum zic ca ai dat deja maximul de prostie din tine, cum apari cu ceva si mai si...

| JuuJuuzou1994 explică (pentru Oana92):

Ce am mai facut eu? Ne cunoastem?!?!

| Oana92 a răspuns (pentru JuuJuuzou1994):

? Habar n-am despre ce vorbesti! Eu comentam raspunsul Grettei, nu aveam treaba cu tine...

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde si se produce in functie de dispozitia ta fizica si psihica in care te afli in acel moment. Primele contacte sexuale garantat vor fi scurte din cauza ejacularii premature. Doar in timp, dupa ce vei acumula putina experienta vei reusi sa intretii contacte sexuale acceptabile din toate punctele de vedere. Pana atunci, multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Așa cum două partide de sex cu aceeași parteneră nu seamănă între ele, ce să mai vorbim despre cum e când schimbi partenera - tot la fel va fi o diferență între modul cum va decurge prima (și următoarele) dată când o să faci sex cu altcineva decât tine însuți și ceea ce faci acum.
Dacă va fi mai bine sau nu, depinde de foarte mulți factori.
Dar dacă ai noroc să dai peste o parteneră (sau un partener?) care știe ce și cum să facă, totul va fi (mult) mai bine. E drept, prima oară (din cauza emoțiilor) e posibil să termini în trei secunde. Dar treaba va evolua, n-o să rămâi așa pentru restul vieții (sexuale).
Baftă!

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

Sursa Grettei: radio sant.

Vezi http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

Răspuns utilizator avertizat
| ScarRz a răspuns:

Marimea ta este medie, Incearca sa o faci cat mai rar gen odata pe luna pentru ca nu te mai tine cand o faci pe bune. Tot timpul primul nr nu va tine mai mult de 5 minute in cel mai fericit caz