| GoodDay a întrebat:

Sambata ma vad cu el cu un prieten pe care il iubesc enorm si vreau sa ii spun asta dar nu stiu cum cum sa o fac sa nu il speri? va rog ajutati-ma am nevoie de sfaturi si incurajari si nu am de la cine ma bazez pe voi

Răspuns Câştigător
| anonym_5376 a răspuns:

Pai nu sari chiar asa pe el, deoarece dupa aceea o sa creada ca esti disperatha dupa el si o sa il sperii.

ia-o usor, cand gasesti un moment potrivit, spune-i ca il iubesti.
dupa aceea cine stie poathe si el o sa isi faca curaj si o sa-ti spuna la fel

:X:Xbig grinbig grinD:d

3 răspunsuri:
| SperanteSpulberate a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergeti intr-un parc si acolo apropiete de el si surprinde-l cu un sarut calduros! Sau poti sa ii spui si prin cuvine cam as: As vrea sa iti spun ceva, ce ma framanta de multa vreme, si pana acum nu am avut curajul, dar acum mi-am luat inima in dintii si as vrea sa iti marturisesc ceea ce simt pentru tine cu adevarat si acest sentiment se numeste iubire pura si adevarata! Si saruta-l! Iubire si Fericire!
Bafta si Craciun Fericit!

| Anablondyi a răspuns:

Te apropii de el si ii spui la ureche incet un te iubesc asa sa fie foarte romantic:X:X sunt 100% sigura ca asta il innebuneste si o sati zica acelasi lucru :*

pupici:*

| Blueberry10 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii. In primul rand trebuie sa ai incredere in tine si sa gasesti curajul necesar pentru a-i spune. Nu este usor sa-i spui unui baiat ce simti pentru el, dar nu stii daca nu simte la fel asa ca ar fi bine sa incerci. Cand te intalnesti cu el, tr sa vb normal, asa cum ai facut pana acum. Trebuie sa-ti gasesti un subiect, unul nu prea deplasat, in care sa strecori si o replica de genu:"Imi place sa vorbim, tu ma intelegi'( ceva de genu)sau " imi face placere sa stam impreuna" si sa-i spui dupa ca-ti place de el. Nu e greu daca gasesti momentul potrivit, iar el nu ar avea dc sa se sperie daca i-ai spune-o asa, iar pe langa asta cine stie? Poate si el simte la fel, iar daca nu, nu ai avut nimic de pierdut.
Totul se rezolva calm, cu incredere in sine si cu curaj:*. Multa bafta!:*