| NoName27 a întrebat:

Se intampla ceva ciudat laughing sunt colega cu un tip de 11 ani. Ne intelegem foarte bine, stam chiar in aceeasi banca. Insa cam de un an el are prietena... imi spune mereu despre ea ca e prea geloasa si ca se supara prea repede si ca se cam satura de ea thinking eu i-am citit mesajele si nu se poarta cu ea "rece" asa cum spune. ii zica ca o iubeste si chestii d'astea. Mi-au zis mai multe persoane ca exista intre noi o chimie foarte puternica si ca e foarte greu sa nu observi asta. El ma suna, imi trimite mesaje, ma ia in brate, ma pupa pe obraz si flirteaza cu mine. vine la mine sa ne uitam la filme, cand lipseste la mine vine mereu dupa caiete si chestii de genu. Ma alinta si observa mereu chestii de genu "ce tricou fain ti-ai luat" sau "ce frumos iti miroase parul" sau "ce parfum misto ai". Chiar nu stiu ce sa mai cred. e ciudata treaba straight face voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| forte a răspuns:

@blaxy: mai degraba, banuiesc ca se referea ca ei sunt prieteni de 11 ani...

si in legatura cu intrebarea postata, cred ca te place, sau simte o oarecare atractie fata de tine.
ori, dupa cum a spus si "lime" nu vrea sa stricati pritenia, ori este nesigur in legatura cu sentimentele lui fata de tine si se tipa respectiva.
probabil el te place, si spunandu.ti ca este foarte geloasa etc, vrea sa te linisteasca ca nu tine atat de mult la ea. (asta in caz ca si-a dat seama ca si tu ai sentimente fata de el)

stiu ca este un sfat pe care probail il vei primi foarte des, si este auzit mereu, insa cel mai ok este sa vorbiti despre asta.

have fun, multa bafta si take care!kiss

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nesimtit notoriu.

| Castiel a răspuns:

Ia dai niste semne cum ca il placi sau sa ai o discutie sincera cu el (asta daca il placi) eu cred ca tipul te place dar nu este sigur pe el ca si tu ai accepta... give a try, nu ai nimic de pierdut nu?^^ sau daca nu il placi baga o discutie sincera cu el!

| bluesky a răspuns:

Daca ar fi un baiat de cel putin 15 ani atunci clar ca te place foarte mult. Dar avand in vedere ca are 11 ani, nu mai sunt asa sigura.si are prietena de 1 an? La 10 ani eu nici nu stiam ce e aia iubit sua sarut. Copii astia...
Nah in fine...deci te place si pe tine si pe aia si nu stie pe cine sa aleaga. Spune-i ca ori sa fie cu aia si pe tine sa te lase-n pace ori sa se desparta de aia si sa fie cu tine.
Succes!

| ELLSSA a răspuns:

Ca are iubita si ca mai vrea si o amanta:X

| blaxy a răspuns:

big grinbig grinbig grinbig grinbig grin 11 ani...big grin el are prietena deja un an big grinbig grin si inca e geloasa.big grinbig grin auleu copii invatati matematica si lasati dragostea asta la 11 ani...

| ionela22 a răspuns:

Sa inteleg esti colega cu un tip de 11ani adica de atunci stati in acceasi clasa adica ai fost in generala cu el si in liceu sau atata e varsta lui? Poate el te apreciaza dar ca o buna prietena si atat.Nu te baga atat timp cat are o relatie mai ales ca ai citit msg si ai vazut ca este dragostos, inseamna ca poate tine la ea.

| lime_3980 a răspuns:

Pai presupun ca nu o mai vrea pe aia, dar se poarta frumos cu ea de frica sa nu o piarda si sa ramana singur.
poate ca inca nu stie ca si tu il placi sau poate ca ii e frica ca daca veti fi impreuna stricati prietenia.

| NoName27 explică:

Are 17 ani. am zis ca suntem colegi de 11 laughing

| iiSceneXX a răspuns:

Tin sa cred ca el flirteaza cu tine. Si vrea sa vada daca si tu iirasounzi cu aceeasi modeda. Si eu as fi geloasa daca prietenul meu ar face asa ceva. Adica te simti folosita. Poate el te place sau simte ceva pentru tine, si ii este frica sa exprime. Incearca sa se foloseasca de "tehnicile" alea cu tricou si asa mai departe. Poate asteapta un raspuns. Fi si tu mai dulce cu el si incearca sa flirtezi cu el. happy

| cristyblue1999 a răspuns:

Pai, e dragur din partea lui. Da, ii e frica sa nu ramana singur, dar nu vrea sa te piarda nici pe tine. Daca ii spui DA va fi fericit, dar in caz ca va despartiti, cred ca nu o sa va mai vorbiti vreo saptamana. Oricum, eu cred ca trebuie sa-i zici TE IUBESC! Sigur te iubeste si el!

| maria1234 a răspuns:

S-ar putea sa te vrea pe tine si fe; ul in care iti zice ca s-a saturat de respectiva fta poate ss insemne de ea da dar de tine nu, dar daca o sa fiti impreuna si nu o sa mearga o sa fie cam urat pentru ca in mod sigur pirietenia o sa dispara, totusi de ce sa nu iei in seama lucrurile astea si sa te astepti la mai mult de cat o prietenie, in general prietenii se cunosc foarte bine dinainte si e mai usor pentru ei sa se iubeasca si pentru defecte si pentru calitati.