| Carla9012 a întrebat:

Se poate să urăști o persoană pe care ați iubit-o foarte mult cândva și să nu mai vrei să auzi de ea? Voi ați pățit?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da am patit-o, fosta prietena care m.a tradat dupa cativa ani m.a cautat din nou si i-am inchis gura cu trecutul care nu l.am depasit nici acum.

| Adry05 a răspuns:

Da, chiar am pățit. M-a dezamăgit atât de rău încât acum ne facem că nu ne cunoaștem pe stradă dacă trecem unu pe lângă altul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate ajunge intr-o astfel de situiatie. Depinde de contextul in care s-a produs despartirea.

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca sunt doua variante.Cand ai încheiat o relație poti sa rămâi prieten/a cu acel cineva doar daca nu mai ai sentimente pentru el/ea sau daca inca mai ai sentimente pentru el/ea.La tine ura aia poate provine din ceva fapte facute de el ce te-au facut sa simti repulsie.

| Andreeush a răspuns:

De ce ai urâ o persoană pe care ai iubit-o mult cândva?

| Plato a răspuns:

Nu, nu se poate. Iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost iubire.

| Goete a răspuns:

Asta inseamna sa negi o parte din Tine. Acea persoana a facut parte din tine, din viata ta pana in momentul in care a raspuns asteptarilor Tale.

| MPersephone a răspuns:

Nu chiar. Nu urasc pe nimeni, ura e ceva prea radical. Acum ca a trecut timp nici nu cred ca iubire a fost. Si nici nu doresc sa mai aud de persoana asta, pentru ca sincer, nu imi pasa.

| mirceakitsune a răspuns:

Da, lol.