| elem3nt a întrebat:

Cum as putea sa fac sa uit o persoana pe care am iubit-o candva?

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Nu o sa poti sa o uiti. in loc sa incerci sa faci asta mai bine incerci sa te convingi ca trebuie sa te bucuri de acele clipe care ti-au fost oferite alaturi de persoana iubita dar in acelasi timp sa le tratezi ca pe niste amintiri, fiindca asta sunt acum, niste amintiri. trebuie sa stii ca e cazul ca tot ce ai simtit pentru ea sa ramana undeva in spatete tau pentru a da o sansa altor noi sentimente. nu incerca sa o scoti pur si simplu din inima, din pacate noi nu avem optiunea delete! incearca doar sa te gandesti la ea doar ca la ceva ce a fost frumos si placut sa simti doar ca acum s-a terminat, iar sentimenlete au apus lasand loc doar amintirilor si atat

7 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

O uiti dar foarte greu si iti este frica de o alta relatie si in inima ta ea va ocupa un loc special

| curiozitatea a răspuns:

Bagati in minte numa prostii despre el si incearca sa ii vezy defectele.si injural in mintea ta.si gandeste-te la cat rau ti-a facut.
Funda?

| andrey910 a răspuns:

Gandeste-te la toate lucrurile prin care te-a dezamagit.

| cdinu a răspuns:

Simplu oh go on... nu poti sa uitiwinking

| nokia5300 a răspuns:

Mda.am avut si eu o asa poveste am fost cu o fata de 9 luni si se comporta neadecvat, si ne-am despartit ca eu am vrut, si ca so uit ma distrat mai des cu prietenii, cu alte fete, chiar un timp am fost cu o alta fata doar ca so uit pe ea.asaca incearca si tu sa te distrezi cu prietenii si cu alte fete cit mai mult.succes

| elem3nt explică:

Adevarul e...ca am stat cu ea 8 luni in care am trecut prin foarte multe.adica pana la urma tatal ei ne-a despartit cand a aflat ca is cumnat cu un golan de aici din oras plin de bani... a zis gata si eu sunt golan fara sa ma cunoasca deloc nici macar nu m-a vazut in viata lui dar asa e el judeca cartea dupa coperta ce pot sa zic comunisti.

| Paulicaa_4672 a răspuns:

Paii e foarte greu stiu si eu cum e. Insa incearca sa stergi orice poza video cu el/ea din calculator telefon TOT! Iar apoi stai cu prieteni cat mai mult deoarece ei te pot ajuta foarte mult sa uiti!