| Andreiu68 a întrebat:

Sfaturi! Am o relate de aproape 5 luni si simt nevoia sa intretin relatii intime cu iubita mea. Eu cu ea nu prea ne-am intalnit zilnic, deoarece ea locuieste in alt oras din acelasi judet( 66km distanta de mine). Cred ca ne-am vazut de vr-o 10 ori in aceste luni.Eu i-am cunoscut parintii si ea pe ai mei. Iubita mea a fost acasa la mine de 3 ori cand eram numai noi doi, dar nu am facut nimic,simt ca o retine ceva,macar sa facem,,prostioare",,,petting". Eu nu i-am propus sa facem sex sau fantezii, i-am dat doar asa de inteles si nimic. Si cand mai stam si ii ma pun mana pe fund sau sani face ea ceva ca sa iau eu mana de pe ea. Eu am 20 de ani, iar ea 19. Ar trebui sa o mai astept sau ceva? Ne intelegem super bine noi. Iubita mea nu mai este virgina( mi- spus ea) si nici eu. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu mai e virgina, nu prea are scuze sa nu faceti macar Petting! Iar cum se elibereaza cand pui mana pe ea, da de gandit, caci normal ar trebui sa ii placa.
Trebuie sa aveti cel putin o discutie si sa lamuriti aceste aspecte, caci daca e rece din fire, sau chiar frigida, ai sa suferi mult nmai tarziu. Ea poate simula foarte usor placerea, dar tu nu poti simula erectia.
Si daca ajungeti sa o faceti, trebuie sa fi atent la reactiile ei - acum depinde si cata experienta ai tu.
Intelegerea buna de zi cu zi e una si a trai fara sex de calitate e alta. Ea poate fi traumatizata de cel/cei de dinainte, si se poate teme, daca nu a ajuns niciodata la orgasm, si nu stie ce fain e si ca merita.
Success!
Sa fi sigur ca nu ai alte probleme, de gen sa iti miroasa gura, subtiorile sau ciorapii.
Manichiura scurta si impecabila!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbesti deschis cu ea!

| Freya1 a răspuns:

Nu te lua dupaaa...in fine intalnitiva si voi mai des sa prinda si ea incredere in tine ca totusi cum ai spus si tu sunt relatii intime.
Poate are retineri si jena sau inca nu a capatat destula incredere in tine.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fii barbat, nu ii zi direct daca vrea sex cu tine, treci direct la mangaieri prin zonele mai putin intime dupa la cele mai intime si usor, usor te dezbraci si ar trebui sa se dezbrace si ea si tot asa. DAca nici asa nu te lasa probabil nu are incredere suficienta in tine si va trebui sa ii faci surprize romantice, sa ii aduci cadouri, plimbari mai multe.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa ai inițiativa și fii un pic mai insistent dar finuț. E normal sa i fie jenă deoarece va vedeți rar.

Răspuns utilizator avertizat