| cristinaanamaria a întrebat:

Simt ca innebunesc, de ce e viata de ****? am luat in seara asta 8 pastile distonocalm deodata, nu mai suport, nu inteleg de ce nu imi vine menstruatia, imi vine sa ma spanzur, nu stiu ce sa mai fac, testul a iesit negativ dar imi e foarte frica, am luat 8 distonocalm pentru ca facusem o criza foarte mare crying, nu as putea suporta sa fie ceva avand in vedere ca m-am protejat, imi vine sa urlu in lumea intreaga de ciuda si nervi crying, ce pot face pentru a ma calma?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog. Si nu mai lua Distonocalm, daca totusi esti insarcinata, tu vrei sa-i faci rau copilasului tau si sa fie un sufletel chinuit si bolnav? Lasa dracii tai, gandeste-te ca e posibil sa contezi mai putin acum, daca in burtica ta este o noua viata care trebuie protejata cu orice pret. Si daca nu esti insarcinata 8 Distonocalme iti fac rau, asa ca este foarte grav gestul tau. Poarta-te responsabil, orice om normal stie ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura si isi asuma acest lucru in momentul inceperii vietii sexuale.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
În loc să te prosteşti atât, şi să-ţi pierzi vremea pe site-urile de socializare, mai bine bea un ceai de creţişoară şi fă multă mişcare. Nu te mai gândi că ai putea fi însărcinată, de aceea nu îţi vine. Eu nu înţeleg de ce faci atâtea crize dacă testul ţi-a ieşit negativ.
Baftă!

pa, pa.

| Flav a răspuns:

Uite ma doare fix in pix de criza ta. Te-ai simtit bine iar acum te vaiti. Cat era sa te protejezi? Va vaitati dupa ce aveti placere, nu sunteti in stare sa fiti responsabile si dupa veniti si tipati ca ''viata e de ca*t.
Cum iti asterni, asa dormi!

| Elena1234456 a răspuns:

Te-ai protejat, deci nu poti sa ramai insarcinata.Stai linistita.Ca sa te calmezi trebuie sa vorbesti cu cineva, sa te descarci.

| wildthing a răspuns:

Ei asta e, esti insarcinata, sper sa ai tripleti. Trebuia sa te gandesti inainte de a face sex, ca nici o metoda de contraceptie nu e 100% sigura si la faptul ca nu esti in stare sa faci fata eventualelor consecinte neplacute.

Răspuns utilizator avertizat
| piciuk a răspuns:

Du-te odata la un ginecolog si termini treaba.

| bulgaras_3493 a răspuns:

Calmeazate. tu de Sindromul premestrual nu ai auzit...
poate sa iti intarzie pana la 10 zile-14 zile
te'ai protejat... ti'a iesit negativ nu te mai plange ca iti faci rau degaeaba :*

| didu48 a răspuns:

Buna Elena, inainte de toate vreau sa iti spun ca trebuie sa te calmezi si sa realizezi de fapt ca nu este nicio problema. Acum sa iti explic de ce cred eu ca nu este nicio problema. In primul rand, menstruatia intarzie la foarte multe fete, mie mi s-a intamplat sa imi intarzie si cu saptamanile. In al doilea rand, testul de sarcina a iesit negativ. In al treilea rand, te'ai protejat. Nu are ce sa se fi intamplat. Stiu ca in momentele astea nimeni si nimic nu te poate calma, poate o prietena foarte buna si un pachet de servetele, stiu cum este sentimentul asta de disperare, dar iti spun ca nu are rost sa te distrugi pe tine pentru ceva care nu s-a intamplat, mai ales sa incerci sa iti iei viata. Nu merita pur si simplu sa mori pentru nimic. Nu stiu ce te'ar putea calma pe tine, dar pe mine niste melodii lente, intuneric si sa fiu singura intotdeauna ma calmeaza. Sau poti apela la o persoana care stii ca ar face orice pentru tine, o prietena buna sau poate chiar iubitul tau. Elena, stai si gandeste'te de doua ori si da'ti si tu seama singura ca nimic nu s-a intamplat. Te pup, si sper sa te calmezi si sa-ti dai singura seama ca nu s-a intamplat nimic :*

| Alexandra_3724 a răspuns:

Eu zic sa stai linistita ai o viata traieste-o in continuare cu bune si rele.Nu esti insarcinata daca testul a iesit negativ.Se intampla des sa intarzie menstruatia uite si mie imi intarzie acum chiar daca nu am avut contact sexual niciodata.Nu face prostia asta o sa fie bine. Dumnezeu ti-a dat o viata sa o traiesti nu sa iti bati joc de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fato termino cu prostiile si nu te mai stresa ca o sa iti intarzie si mai mult! CALMEAZA-TE.straight face, daca te-ai protejat si testul ti-a iesit negativ, pentru ce te stresezi? iti faci rau singura at wits' end

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu esti insarcinata testele nu sunt bune am luat eu si ibita 20 si acum din cauza testelor am o fetita de 6 luni sincer nu ma caiesc doar ca nu eram pregatyt ai grija pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna elena! Scumpa mea nu are rost sa iti faci griji pentru ca in mod clar nu esti insarcinata din moment ce testul a iesit negativ si te-ai si protejat. Motivul pentru care nu ti-a venit este chiar faptul ca te stresezi prea tare din cauza asta, nici nu stii cate modificari in organism poate produce stresul.Ca sa te informezi mai bine despre stres cauta pe google "efectele stresului". Si inca ceva:draga mea niciodata dar NICIODATA sa nu iti iei viata doar pentru ca dai peste un impas in viata. Este o dovada de egoism si lasitate.Gandeste-te doar la cei dragi, in ce situatie i-ai pune, ce ar simti, cate intrebari fara raspuns ar avea si cate regrete. Mama prietenului meu s-a spanzurat de curand iar motivele nici acum nu le stim.stim doar ca a lasat o gramada de datorii banesti de care nu stia nimeni din familie, dar cel mai dureros e faptul ca ne-a parasit. Vezi tu problemele de orice fel ar fi ele se rezolva, dar nimeni si nimic nu il poate aduce inapoi pe cel care decide sa plece dintre noi. Sper ca ti-am dat putin de reflectat! In rest toate cele bune, sa fii iubita si sa ai grija de tine!

| TheLegends a răspuns:

Eu teasi asigura ca Yoga e buna de calmat du-te la Yoga o sa te linistesti sau Du-te la doctor sa spune-i ce sa faci in timpul acesta e nervi