| Denii2014 a întrebat:

SturbaBuna,am 13 ani, nu am menstra si azi m-am masturbat vreo 1-2 minute cu degetul si putina saliva, acum ma cam ustura, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Probabil nu erai curată pe mâini și de asta te-a usturat. Zona vaginului este o zonă foarte sensibilă și deși vaginul își produce singur lichidele „de curățare", trebuie să ai grijă să nu introduci nimic care nu e curat

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa-te de sportul asta! Pune mana pe carte ca de ea vei avea nevoie in viitor.

| DNSK a răspuns:

Daca asta faci la 13 ani, ce-ai sa faci mai tarziu? (bani, da, bine zici!)

| Leerix a răspuns:

Copil, nici macar menstruatie nu ai si te masturbezi, cat de penibil... Reorienteaza-te spre alte preocupari specifice unui copil de 13 ani! Eu zic sa incepi sa mai inveti niste romana pentru inceput.winking

| corhaz a răspuns:

Lasa masturbarea si ganditul la sex.ai doar 13 ani.vei avea timp

| SebastianCMT a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca e varsta destul de frageda pentru a te masturba si sfatul meu si al celorlalti zic eu ca este sa nu mai faci aces lucru la aceasta varsta, vei avea timp! Si da este normal sa te usture daca nu esti bine spalate pe maini zona intima e o zona destul de sensibila happy

| Lorde92 a răspuns:

Lasa tu masturbarea si citeste ceva, iesi afara cu prietenii daca nu ai ce sa faci.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

La 13 ani ai astfel de ocupatii?! E destul de grav. Pune mana si fa activitati specifice varstei tale. Daca te ustura, nu, nu e normal. Ai grija cu obiceiurile astea, iti poti creea o infectie vaginala de toata frumusetea.