| Ofataobisnuita1 a întrebat:

Sunt confuza, la fel ca sentimentele mele. Relatia dintre mine si prietenul meu s-a racit extrem de mult in ultimele 2 luni. Simt ca nu ma mai iubeste ca la inceput desi imi spune ca ma iubeste. Vreau sa fim din nou ca la inceput,mi-e dor de iesirile noastre,de petreceri,de tot ceea ce inseamna sa fim amandoi in acelasi loc. In ultima vreme nu si-a mai facut timp pentru mine,era doar cu prietenii lui,toata ziua pe drumuri si rar venea sa ne vedem [sunt sigura ca lucrul acesta mi l-a intors pentru ca Intr-adevar am gresit si eu ca nu l-am cautat,nu prea ii raspundeam la telefon,aveam momente in care nici eu nu ma recunosteam si imi pare rau.] Acum ca este plecat simt ca totul se prabuseste, mi-e extrem de dor de el.Are niste probleme de rezolvat si a zis ca nu-i mai sta capul si la o relatie,l-am inteles,am decis sa nu-l stresez cu mesaje desi mi-a spus ca nu l-am stresat niciodata. Acuma nu stiu cum sa procedez,cum sa fac pentru ca el nu mai este ca inainte,este rece, distant, nu ma cauta ...sa fiu indiferenta? sa il caut incontinuare? Sa aleg sa uit de el desi ma doare sufletul?
Am incercat o saptamana sa nu-i mai raspund si ma minteam singura ca mi-e mai bine,ca l-am mai uitat pana in ziua in care a plecat si ne-am intalnit intamplator si m-a pupat si i-am zis drum bun dupa care am ajuns la o prietena si am inceput sa plang,i-am trimis mesaj si m-a sunat si am vorbit [nimic interesant]. Acuma el nu-mi mai scrie, doar eu i-am trimis mesaj de cateva ori si l-am intrebat daca ma mai iubeste si a spus ca da.
Nu stiu cum sa procedez. Imi cer scuze ca m-am repetat, dar in mintea mea este o debandada...[eu am 18 si el 23 de ani] Multumesc.

13 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

La 23 de ani te-a inselat de 100.000 de ori cu, probabil, tot atatea femei. Uita-l si retine ca ce nu e al tau, se va filtra. Nu e sa fie al tau si punct. Nu stiu cat inseamna relatia voastra in timp, dar mi se pare ca declaratii de dragoste pentru varsta pe care o aveti sunt hazardate. La varsta voastra se experimenteaza, se acumuleaza experienta, se fac si se desfac relatii si se pregateste viata de adult cu responsabilitatile ei. Stai calma, respira! Probabil are pe altcineva si e atat de slab sa iti spuna asta. Las a fost, las o sa moara! E foarte rar sa fii om! Imi pare rau ca sunt dur, dar nu am de ce sa te mint!

| Ofataobisnuita1 explică (pentru ywar):

Multumesc mult pentru raspuns, oricum toata lumea stie ca nu ma merita, atat prietenii cat si rudele, parintii. Dar. iubirea bat-o vina, ce face din noi!

| Mussette a răspuns:

Daca nu-ti raspunde...cred ca a intalnit alta fata. Nu are sficiet curaj sa-ti spuna si prefera distanta.
Resemneaza-te si ocupa-ti timpul cu altceva. happy

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Iubire nu se arata prin vorbele lui. Se vede ca ceva e schimbat la el.Ori nu are timp/ceea ce este imatur/ori a plecat dupa alta.

| DoarSteff a răspuns:

Esti patetica. Si prin "patetica" vreau sa spun ca esti dea dreptul disperata (dupa el). Scuze, nu-mi sta in fire sa raspund asa (de obicei sunt glumet sau ingaduitor dar acum iti zic simplu ca esti patetica. Uita-l, (stiu ca probabil o sa-mi 'footzy' niste Dumnezei) dar trebuie sa-l uiti, e mai bine pentru tine si pentru el, are si el problemele lui, tu pe ale tale (probabil), mai bine o faci tu si (probabil) sa sufere el decat s-o faca el si sa suferi tu. Ei bine acum e doar alegerea ta.

| Ofataobisnuita1 explică (pentru DoarSteff):

Nu-mi sta in fire sa "foot" niste Dumnezei cum spui tu, am cerut niste sfaturi atata tot, fie ele bune sau rele. Multumesc si tie pentru sfaturi happy

| DoarSteff a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

1.Esti bine venita oricand happy.
2.Tocmai ai zis ca nu-ti sta in fire sa 'picior' niste Dumnezei (eu ma refeream ca ma vei injura de toti Dumnezei).

| Ofataobisnuita1 explică (pentru DoarSteff):

Am inteles ce ai vrut sa spui, nu sunt genul de fata care sa raspunda asa. atata tot.

| DoarSteff a răspuns (pentru Ofataobisnuita1):

A. ok happy

| Laurentizyu a răspuns:

Imi pare foarte rau de ceea ce ti se intampla! dar spre dezamagirea ta sunt de parere ca este ceva mai mult.Sa nu fi intalnit vreo fata noua, nici nu stiu ce sa zic. daca este asa distant in continuare intreaba-l direct si scapa de suferinta asta, intreaba-l daca are pe cineva! daca nu vrea sa mai fiti impreuna nu il poti obliga, cu toate ca ai merita niste explicatii.Dar eu sper sa fie o cearta si doar atat.nu ai spus daca si facut tu ceva. daca nu ai gresit cu nimic nu are de ce sa fie asa decat daca nu; are vreo aventura.Fi Tare si Increzatoare, ca totul va fi bine!happyai incredere. Dupa cum vad, esti o fata buna si nu trebuie sa fi suparata.Arata-i ca si daca nu te mai vrea tu esti fericita! Fi tare! nu ii arata ca suferi, nu il stresa ca i se va urca la cap si va face tot ce vrea din tine apoi! ai incredere! daca te iubeste se va intoarce la tine. Daca nu asta este, sunt mii de baieti care te doresc si care te viseaza!happyva fi bine! vei vedea!

| Ofataobisnuita1 explică (pentru Laurentizyu):

M-a intrebat daca vorbesc cu alti baieti si i-am spus ca nu, si dupa cateva saptamani s-a uitat in telefonul meu si a gasit niste mesaje. A exagerat pentru ca doar am raspuns la salut gen "buna, ce faci"? si eu am raspuns "buna, stau" si avand in vedere ca certurile noastre erau foarte dese, raspundeam pe facebook la astfel de mesaje. si zice ca l-am mintit si de astea oh go on nu mi se pare atat de tragic,, avand in vedere ca el iesea cu prietenii lui si baietii aduceau si alte fete. poate ai dreptate. poate este cineva la mijloc desi el mereu zice ca nu si jura ca nu m-a inselat..nu stiu ce sa spun sad o sa incerc sa ascult sfaturile tale si multumesc mult!

| ElectronicPieces a răspuns:

Așa îmi făcea si mie fosta prietena. Si de ce sa alerg după ea? De ce sa trag de ea? O rugam doar sa vorbească cu mine... Era prea ocupată cu alții. Nu se merita suferinta, crede-ma.

| Ofataobisnuita1 explică (pentru ElectronicPieces):

sad imi pare rau pentru noi cei care pun suflet si iubim si nu merita oh go on