| Kaptain5088 a întrebat:

Sunt indragostit lulea de o fata.Nu o cunosc, insa ma gândesc la ea tot timpul.Uneori o si visez.Când o vad mi se înmoaie picioarele si începe să-mi bata inima foarte tare. Vreau sa o cunosc,îmi pare o fata interesanta, insa nu stiu cum.Studiem la acelasi liceu, ea e in a 9-a, eu a 10-a.Nu prea mă bagă in seama, adică nu se uita la mine. Vreau sa stiu cum pot sa o abordez. PS:Intențiile mele subt bune

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cand o vezi priveste-o in ochi si zambeste-i. Daca nu iti intoarce spatele, salut-o. Dupa 2-3 zile intri in vorba cu ea. O intrebi ce face, cum merge scoala, apoi incerci sa vorbesti despre ea. Ii strecori un compliment gen "imi plac foarte mult ochii tai". Pasul urmator e fie sa o conduci acasa, fie sa o inviti undeva. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Andersann a răspuns:

In primul rand ai putea vorbi cu ea lucruri amicale, pentru inceput ar fi perfect sa faceti cunostinta, o adresa de facebook ar fi potrivita, insa nu te grabi, toate la timpul la lor.

| Gabriel_Giany_1998 a răspuns:

Frate ai mult de lucru. Eu o sa te ajut partial deoarece nu pot sa-ti spun chiar tot aici ok sa o luam cu inceputu.
Tei ti-e drag de fata asta da si ai vrea sa fi cu ea, dar ceva nu te lasa sa vorbesti cu ea si parca te tine pe loc nu. In primul rad ca sa abordezi fata trebuie sa scapi de asa zisa timiditate. Cum scapi de timiditate te intrebi nu pai este cam greu putin. Este un exercitiu sper sa nu razi si sal ei in serios ok. Priveste orcare persoana pe care o vezi in ochii si pe cele necunoscute mentine contactul vizual cat poti de mult, exerseaza chestia asta si ai sa vezi diferentele chiar din prima saptamana o sa ai mai multa incredere in tine ok. Acum ai sa trecem la ce te intereseaza cum s-o abordezi nu. Pai o sa-ti dau un plan de abordare prin pasi ok.
1. Prima data cand vezi o fata nu te gandi ce sa-i spun cum sa-i spun, ce naiba o sa creada ea despre mine si pot s-o tin asa intruna. Du-te la ea si spune-i un simplu buna, ea o sa-ti raspunda. Acum te gandesti dupa buna ce urmeaza nu, pai ii pui doar o intrebare cum ar fi de exemplu. Ce frumos a fost astazi nu crezi. Sau o alfel de abordare te apropi de ea ea te observa o privesti in ochii ea este obligata sa te priveasca te duci la ea cu un zambet pe fata parca ai fi mirat nu exagera desigur comportate normal, si intreab-o am ceva pe fata de ma privesti asa, ea o sa spuna ca nu, apoi o intrebi pai ma prive-ai insistent si amm crezut ca am ceva pe fata, sau privirea asta insemna ca ma-ai placea si asa continui sa vorbesti cu ea. Dar faza asta nu ti se potriveste esti timid si nu ai tupeu.
2. Dupa ce ai intrat in vorba cu ea despre orce amanunt, doar deschide conversatia nu astepta nu te gandi ce o sacreada sau ceva de genu.
3. Daca astepti si o privesti in continu nu o sa rezolvi nimic iti spun macar bag-o cu ceva in sema ca nu te omoara daca ma intelegi ce vreau sa spun.
4. dupa ce incepeti sa vorbiti cerei numarul de telefon nu cu te rog frumos nu din prima doar cand ai vorbit cu ea cam 10-12 minute ii ceri asa numarul, tu ce numar de telefon ai, nu cu te rog nu cu milogeli da.
5. Dupa ce ai luat numarul pleaca nu mai sta ok
6. Dupa ce ai luat numarul nu o suna imediat asteapta pana a doua zi si ii spui sa easa cu tine la un suc ceva ca vrei sa vorbesti mai mult cu ea ca este o fata interesanta si ai vrea s-o cunosti mai bine chesti ma intelegi.
6. De aici pafta in cucerirea ei.
Si ca sa te ajut mai bine intra pe http://artaseductiei.ro/......tii-la-ea/ si o sa-ti arate mai detaliat ce sa faci