| Seline a întrebat:

Sunt indragostita de un coleg de facultate, din nefericire il vad zilnic si n-am nici o idee cum sa fac sa uit de prezenta lui.Ma irita faptul ca nu ma pot destinde cand e pe langa mine, ma inhiba. E genul Casanova, cu care nu poti discuta altfel decat in pat, iar eu nu-mi doresc asa ceva, nu vreau sa-l cuceresc, nu vreau nimic de la el, vreau sa-l scot din cap.Intrebarea mea este cum sa-l uit?
Alt baiat nu gasesc, pentru ca sunt cam pretentioasa si nu vreau pe oricinelaughing.

Răspuns Câştigător
| tarziu a răspuns:

Cheama'l la o cafea. Ai doua variante :
1. vorbesti cu el si iti dai seama ca nu e deloc ceea ce credeai
2. te indragostesti si mai tare de el

ai sansa 50-50winking

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

"Pretentiile" cam costa! Dezamagiri, singuratate, etichetare de catre ceilalti, reevaluari + rasturnari de situatii, etc.
Il poti uita cautand un tip corespunzator, cu care sa te intelegi, sa te simti bine, sa te poti distra, etc, si apoi si face dragoste!

| Anca a răspuns:

Seline, dar de ce esti asa sigura ca-i in Casanova?
Poate-i doar o masca!
Noi oamenii, in general, vrem sa parem altceva decat suntem. Si in general vrem sa parem mai puternici decat suntem de fapt.

Ai stat tu la patul lui sa vezi cate a bagat in el?
Poate fii si un tip lipsit de incredere in el si de aceea sa vrea atat de mult sa socheze cu comportamentul lui "superficial"
Incearca sa te apropii mai mult de el si sa il cunosti din pct de vedere al unei colege si amice. Ai sa te convingi daca este ceea ce pare sau nu.
Aparentele conteaza, dar nu sunt totul.
Poate te inseli cu privire la el. Ma studiaza-l!

| carminaburana43 a răspuns:

Poarta-te firesc.Chiar si un Casanova are suflet si cind gaseste ceea ce cauta deci iubire adevarata(caci chiar de se prefac tari si mari baietii si ei au suflet)am vazut chiar nu de mult un film pe tema asta isi doresc sa gaseasca pe aceea una de care sa fie si ei indragostiti. E drept ca si poti pierde dar poti si cistiga. Daca nu altceva, experienta.Si daca nu reusesti te vindeci tu singura de dragostea neimpartasita iar daca reusesti o sa-ti para bine ca nu l-ai ocolit ci te-ai purtat firesc cu el. Dar un pic de semn oricit de mic trebuie sa-i dai ca il placi dar numai daca se poarta frumos cu tine.

| constantyna a răspuns:

Cum nu vrei nimic de la el, daca afirmi ca esti indragostita?-te minti singura, astfel ca fii sincera cu tine, si daca il placi cu adevarat, spune-i sau fa-l sa simta acest lucru, si vezi daca si el te place. Orice barbat isi cauta perechea, chiar daca este un"Casanova".

| Seline explică:

@Anca
Am vazut ca e interesat de alta colega, sunt foarte lipiti ca sa zic asa unu de celalalt, vorbesc la telefon, chestii de genul.
Cu mine e altfel, e cand cald, cand rece, m-am saturat de jocul lui.Am inceput sa discut cu un alt coleg (cu care e el prieten), tipul e amuzant rau (insa nu ma atrage), si am vazut ca se uita asa la mine... dar mi-e ca indragosteala ma face sa gresesc semnalele.

Răspuns utilizator avertizat
| Decebal a răspuns:

Fii mai curajoasa! nu neaparat trebuie sa-l uiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica nu vrei chiar pe "oricine"din punct de vedere moral dar un "casanova"te da pe spate.Ai spus tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm sj eu am fost in aceeasi situatie ca sj tine mie imi placea d un baiat din acelasi liceu cu mine sj el era tot genu acela d baiat mie mi-a luath mult timp sa-l uit ca il vedem tot timpu la scoala m-am intalint d vreo 2 ori cu el sj am vauzth intentile lui sj m-am hotarath sa-l uit sj am reusith pentru ca sunt o persoana ambitioasa... asa ca cred ca ar trebui sa t intalnesti sj uh cu el macar o datha sj sa vezi ce intenti are sj atunci iti poti da cu seama sigur ce ar trebuia sa faci " sa'l uiti sua sa continui " succes

| cacata pe ea a răspuns:

Dupa cum cred ca ai observat si tu genul de baieti la care iti place aspectul nu sunt buni pentru tine...ar trebui sa apreciezi sufletul unui baiat, aracterul sau si aspectul fizic lasa-l si tu pe locul 2 cred ca asa ar fi cel mai bine si l-ai putea uita pe "casanova"!tongue

| pytycytza a răspuns:

Fa cumva sa fie exmatriculat laughing glumesk... N-am nicio idee! Daca spui ca il vezi zi d zi. Ar trebui sa accepti unul din pretendentii pe care ii ai smug chiar daca esti pretentioasa happy si asa poate reusesty sa-l uiti. Alta idee... n`am straight face

| Alina_5013 a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat asta! trebuie sa-l ignori complet, sa incerci sa nu te uiti la el si de fiecare data cand iti vine in minte sa te gandesti la orice altceva! mult noroc!