| vyolycy a întrebat:

Sunteti de acord cu sexul oral? din ambele parti? si ce parere aveti despre fetele care "practica"acest sex? asta in cazul unel relatii.

astept parerile voastre... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| hd04wbw a răspuns:

Eu unul nu am prejudecatii.Adica sunt de acord si il practic daca partenera se simte bine. E parte din relatie.Nu sunt impotriva.Cat despre fetele care il practica eu zic ca daca il practica cu cineva pe care il iubeste foarte bine. Dar daca au o retinere atunci sa nu faca. Daca sunt "obligate"sa vorbeasca su partenerul si sa ii spuna cum sta treaba. Dar sa il practice doar cu cineva pe care il iubeste, in care are incredere si stie despre aceea persoana.Nu sa fie pentru banii sau mai exact prostitutie.Despre asta nu vrea sa vorbesc.

17 răspunsuri:
| Altair22 a răspuns:

Ma credeti sau nu, sexu' oral a ajuns sa fie un compromis...

Va spus si dc...

Eu ca baiat, am observat o chestie la fetele cu care am fost. Daca se punea problema ca eu incepeam sa le binedispun si sa le fac sa se simta bine, ele, ca sa intoarca gestu' ar fi facut si ele, ca sa nu se simta aiurea ca eu am facut si ele nu - lucru care mi se pare o prostie.

Ma omule, apai stai putin si judeca. Am gasit pe net o gramada de hi5-uri si facebook-uri facute la caternica si din rautate unor fete care au fost pozate in timp ce practicau - si treaba asta este le cam sperie mult pe foarte multe fete. Adevarul e ca, da - la o adica, fetele alea probabil ca au facut ele ceva neortodox - e imposibl; oamenii aia au avut ceva de imaprtit. Insa gestu in sine mi se pare mizerabil.

Cat despre sexu oral - sincer? Daca iubesti si consideri tu ca merita, fa`o dar sa te gandesti bine sa nu o ai pe constiintza ca maaah - uite ce am facut, mai bine nu. Stabileste`ti niste parametrii in care sa exite o incredere de cuplu stabila - STABILA- fara doar si poate ca poate se ajunge le cine stie ce vorbe si iti vei auzi multe.

Mai mult, IGIENA e cea mai importanta. Apa si sapun! N`am de gand sa o spun mai frumos! Si epilarea locala se pune in discutie. Si asta valabil si pentru EA si pentru EL.

In rest? E un joc/practica sexula. E cunoscuta inca din vremea Romei Antice. Intrebati`l pe Pompei laughing

Cam atat happy Ceao :*

| elyssa20 a răspuns:

Eu sunt de acord, o relatie nu trebuie sa aiba bariere, si atata timp cat le plac amandurora e ok.

| Ana a răspuns:

Atata timp cat ai o relatie de durata si de viitor eu zic ca este ok, mai ales daca este reciproc.

| vyolycy explică:

Sunte de acord cu voi... unele persoane sunt prea inkuiata la minte si exclud total acesta variata.eu ma refer strict in cazul unei relatii care se bazeaza pe dragoste

| vyolycy explică:

Daca mai aveti parerri va mai astept ...as vrea sa le mai vad...parerilelaughing

| vyolycy explică:

In general toata lumea evita subiectu asta...ma ref la fete...multe spun ca nu au practikt acest sex dar pana la urma numai ele stiu ce fac.mentalitatea romanului in ziua de azi e alta decat a celor din alte tari, astia suntem noi."am ramas"cu mentalitatea ai comunista"

| AnAiLuI a răspuns:

Eu sunt de acord pentru ca ofera ambilor parteneri placere si intr-o relatie bazata pe respect nu are ce rau sa faca.

| Happyness a răspuns:

Nu, mie una mi se pare destul de scarbos si jenant laughing. asta e parerea mea.si cele care practica, e problema lor, daca le place e treaba lor nu am nimic impotriva lor... dar nu sex oral dupa 2 luni de relatie dupa ani poate chiar zeci de ani tongue

| cryss_1828 a răspuns:

In cazul unei relatii serioase si bazata pe iubire sunt de acord de ce nu? Atata timp cat am incredere in persoana iubita si invers si ne cunoastem ft bine nu vad care e problema.

| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Eu momentan nu sunt de acordhee hee iar fetele care pratcica acest sex e problema lor, fiecare face ce vrea. whistling

| mirunaioana a răspuns:

Si eu sunt de acord cu practicarea sexului oral intr-o relatie serioasa in care partenerii se iubesc, se respecta si se cunosc foarte bine si exista incredere.Si asa cum spunea si @elyssa20 intr-o relatie serioasa nu trebuie sa existe bariere.

| Andd_5752 a răspuns:

Cat timp esti intr-o relatie serioasa, unde exista dragoste, respect si incredere, nu vad care ar fi problema daca amandoi isi doresc lucrul aceasta, e ok.nu mi se pare ceva rusinos in cazul asta

| pisicel_5329 a răspuns:

Pana la urma fiecare face ce simte!winking E strict problema lor daca il practica. Ce conteaza daca sunt eu de acord. Ei tot il vor practica laughing!
Pupiiiii kiss

| Missin`you` a răspuns:

Nu sunt de`acordhappy nu mi se pare igienic...happy sincer o fi el o placereoh go on dar nu e igienic. si fetele care practicathinking sincer exista si alte metode de` a`ty satisface prietenusmug funditabig grin?

| liaa a răspuns:

Sunt de acord cu sexul oral din ambele parti atata timp cat ai o relatie de durata cat se poate de serioasa si bazata pe incredere, nu e nimic rau in a adauga sexul oral in momentele in care faci dragoste cu persoana iubita.

| satellite a răspuns:

In cazul cuplurilor stabile mi se pare ok de ambele parti. Nu sunt de acord cu cei/ cele care il practica oriunde si cu oricine. Pe de o parte pot lua tot felul de boli iar pe de alta parte, fetele care fac astfel sunt considerate usuratice. Insa intr-un cuplu serios e ceva absolut normal si mai ales placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt perfect de acord de fapt nu vad viata fara asa ceva... fetele trebuie sa faca asta, in unele tari am auzit ca e traditie laughing in plus la ce sa foloseasca o femeie gura? macar daca tot o are mare sa faca ceva util cu ea...