| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

TPU
Am o problema.
Am prieten si nu stiu cum sa il sarut straight face
Nu stiu sa sarut. Si nu vreau raspunsuri gen : "vine de la sine" pentru ca am incercat si a iesit naspa oh go on
Funda +vot cel mai util.

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Degeaba spui ca nu vrei drept raspuns:,, vine de la sine", pentru ca asta e cel mai corect raspuns.
Iti spun eu de ce a iesit naspa.Pentru ca tu esti prea timida, prea preocupata sa iasa totul,, perfect", ceea ce nu prea se poate, draga mea.
Trebuie sa dai frau liber senzatiilor si sentimentelor.Nu poti cere o teorie a sarutului, pentru ca ar fi penal sa se gaseasca cineva sa iti descrie miscarile buzelor sau a limbii.
Nu-i deloc complicat, trebuie doar sa lasi timiditatea si stresul la o parte si vei realiza ca poate fi minunat.happy

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru Maya2014):

O mersii, deja eram stresata pentru maine. Tipul e super si nu prea as vrea sa il dezamagesc...
Mercii mult

| Maya2014 a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Draga mea, de ce sa-l dezamagesti? Daca te place cu adevarat va trece peste micile greseli de inceput.

9 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Ummm
e doar magie... limba ta atinge limba lui apoi se roteste in jurul ei se ating una pe alta si pe partea cu papile gustative dar si invers sa zicem ca te opresti si o iei de la capat in alt sens in functie de cum saruta el fiecare saruta diferit si te iei dupa el apoi te inveti... nu le am cu explicatiile

| PisSsy a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa faci acolo in gurita tot ce face si el. limbutza ta trebuie sa se atinga de al lui, si in special sa nu para ca esti incepatoare. pentru ca banuiesc ca asta doresti, musca-l de buza sau de limbutzahee hee

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Vine de la sine doar daca stie el sa sarute frumos, lent, pasional...ca unii saruta foarte urat. Ia-o incet nu te gabii, nu trebuie sa-l saruti din prima, poti sa-l pupi pana te obisnuiesti. Ai putea sa incerci sa-l pacalesti ca vrei sa vezi cum te invata sa saruti, dar fara sa-i spui o sa te simti super naspa si nu o sa scapi de sentimentul de jena fata de el pentru asta. Fa exercitii in palma. :p Sau cerei unei prietene sa te invete. Dar iti spun ca nu e asta greu. Mult succes! :*

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Lasa-l pe el sa te sarute, apoi o sa te ia valul, e ca la vals el trebuie sa conduca!

| IoanaStn1996 a răspuns:

Paiii chiar vine de la sine. eu de exemplu, am fost cu cineva..eram impreuna de o luna si nu ne sarutasem, pentru ca eu nu stiam sa sarut. mi-am intrebat cea mai buna prietena ce trebuie sa fac, am citit peste tot unde am gasit cate ceva, dar tot nu eram convinsa ca o sa iasa bine. si intr-o seara, cand eram cu el, ma gandeam "ce se poate intampla?" si atunci.day dreaming s-a intamplat minunea laughing ia-te dupa el si o sa fie ok happy big grin

| Bybyyy a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui fara nicio jena ca nu stii..nu ai dc sa te faci de ras nici el nu stia inainte dar probabil a invatat si el tot d la cnv....incearca

| DenisaAntonia a răspuns:

Spune-i ca nu stii sau lasa-te indrumata de el :*