| eugeniu001 a întrebat:

TPU dupa parerea voastra e bine sa te intorci la fosta prietena?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e bine.
Risti sa fii dezamagit mult mai rau decat prima oara, in ciuda tuturor bunelor intentii ale reinceputului.
Si efectiv, pierzi timp din propria viata.
Puteai sa te linistesti, in timpul asta si sa gasesti ceva mai bun!

17 răspunsuri:
| Adinutzaa_Ady_1997 a răspuns:

Daca inca te mai iubeste. desigur! happy

Funda?

| adriang95 a răspuns:

Depinde din ce motiv a devenit „fosta"

| Madayna a răspuns:

Depinde din ce motiv v-ati despartit.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Awesom a răspuns:

Deloc.De ce? Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.

| trixiiie a răspuns:

„Unde-ai scuipat nu mai pupi." Nu știu de unde știu chestia asta.
Dacă te-ai despărțit o dată, relația nu o să mai fie la fel. Sunt aproape sigură că va veni și o a doua despărțire.
Dar nah, toți facem greșeala să ne întoarcem.

| iuly92 a răspuns:

Depinde de situatie...si din ce cauza v-ati despartit...dar eu sunt de parere ca oricat de mare ar fi dragostea nimic nu va mai fi ca la inceput..acum depinde ce iti doresti si daca ai incredere in ''fosta iubita'' daca voi va doriti amandoi acest lucru, macar sa incerci si sa vezi ce se va intampla!

Răspuns utilizator avertizat
| Somebodyღ a răspuns:

Personal, cred ca mai devreme sau mai tarziu se ajunge tot la despartire.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Daca te-a inselat sau ai inselat-o..nu.

| unknøwn a răspuns:

N-i-c-i-o-d-a-t-ă!
Nu contează motivul pentru care v-aţi despărţit.
Atâta timp cât s-a ajuns la despărţire, clar nu merită.
Chiar dacă v-aţi despărţit din cauza unei alune.

| Emilian65 a răspuns:

Categoric, NU. Cine se intoarce la fosta prietena este ultimul baiat de pe pamant.

| shadow72 a răspuns:

Nu...de ce? intra *** cu noduri

| kandaraki a răspuns:

Nu, in nici un caz, mai rau faci, mergi inainte, oricare ar fi motivul, totul se intampla cu un scop, sa gasesti persoana potrivita, daca e sa fie sa fiti impreuna - veti fi, nu lasa trecutul sa te macine

| mona a răspuns:

Depinde de caz....este si o vorba,, ce scuipi nu lingi,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a fost vorba de inselat, nu. Niciodata.
Daca doar dintr-o prostie si a fost mai simplu sa va despartiti decat sa cautati rezolvari eu zic ca merita. Atata timp cat e iubire, de ce nu?

Pana la urma nu poti sa te desparti toata viata de persoane la fiecare cearta.

| Scarpinici a răspuns:

In momentul in care am coborat de pe "norisorul meu pufos", am dat cu capul rau de realitate si am privit oamenii dincolo de acea masca pe care fiecare si-o pune (mai mult sau mai putin).