| anonim_4396 a întrebat:

Un vobrator de 3 cm grosime poate dezvirgina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un vibrator de 3 cm grosime rupe cu certitudine himenul, daca acesta exista si nu este foarte elastic. Dar dezvirginarea se produce numai si numai la primul contact sexual cu un partener (fie el oral, vaginal, anal, masturbare reciproca).

| kidulinha a răspuns:

Si un deget poate dezvirgina.Adica poate rupe himenul.
Se zice ca virgin/a esti pana ai primul contact sexual cu o persoana de sex opus.

Se zice.

| pelu a răspuns:

Aia deja nu se mai numeste dezvirginare. parerea mea. dezvirginarea e bine s-o faci cu o persoana pe care o iubesti si la care tii.acum ramane la alegerea fiecaruia.bafta

| makavelirpd a răspuns:

Brigaela permite-mi sa te contrazic, cum te poate dezvirgina sexul oral?

| Brigaela a răspuns (pentru makavelirpd):

Cuvantul "virgin" are un singur sens in limba romana: persoana care nu a avut nici un contact sexual. Deci, daca te uitai in DEX, aflai singur. Dar vreau sa-ti pun o intrebare: o prostituata, care nu a avut niciodata contact sexual vaginal, dar a avut contact sexual oral cu 100 de barbati, dupa parerea ta este virgina?