| Zennooonn a întrebat:

URGENT! Am nevoie de un răspuns sincer din partea voastră. vorbesc cu un tip de vreo 4 zile,el mi-a scris de fiecare data,zilnic. chestia e ca după ce ma întreabă ce fac îmi răspunde foarte greu la mesaje. mai mult, eu sunt cea care tot aduce in discuție noi subiecte. Nu știu ce sa înțeleg. El îmi scrie zilnic, dar când vorbim răspunde destul de tarziu și relativ sec. Cum sa procedez cu el?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca el te cauta si el initiaza discutia, inseamna ca-i timid si nu prea stie ce sa-ti scrie.
Faci bine ca intretii conversatia, in felul asta relatia se va degaja un pic si in curand o sa fie altfel. Da-i timp sa te cunoasca!

| Zennooonn explică (pentru Violleta2022):

Sunt destul de sigura ca nu e timid, din contra, e destul de "dezghețat", mai ales cu fetele.

| Zennooonn explică (pentru Violleta2022):

M-am gandit sa îl tratez și eu cu aceeași moneda, e o idee buna?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Zennooonn):

Depinde!
Daca iti place de el, eu spun sa-i mai dai o sansa, sa te cunoasca mai bine si poate se decide si el sa fie mai volubil.
Daca nu-ti place de el, sau iti este indiferent, faci cum crezi!
Cand vezi ca dureza ceva vreme si nu-ti raspunde, poti sa-l intrebi daca are altceva de facut in acelasi timp cand sta de vorba cu tine, ca intarzie raspunsurile lui... si ca-i mai bine sa mearga sa-si termine treaba si cand se decide sa stea de vroba cu tine, sa te caute!

| bastars a răspuns:

Cel mai probabil te place, faptul ca tot incepe discutiile cu tine demonstreaza ca e interesat de tine. Cum este mai dezghetat cu fetele poate ca raspunde tarziu si sec pentru ca vrea sa para mai inaccesibil pentru a fi mai interesant ori pur si simplu te place cu adevarat si ii vine greu sa raspunda pentru ca nu vrea sa o dea in bara cu tine asa si nu incepe el alte subiecte ca sa nu para agasant.
Asta e parerea mea. Cel mai bine ar fi sa il intrebi fata in fata, chiar daca iti vine greu sa iti faci curaj sau asta ar fi cea mai buna solutie sa scapi de nedumeriri.

| MrCata a răspuns:

Poti sa mai astepti putin timp (depinde cat consideri tu) si sa ii bati niste apropouri subtile cum ca ai vrea sa va intalniti. Crede-ma, nimic nu se compara cu o discutie fata in fata. Ce diferenta e intre voi? Sau cat de mare esti tu?

| Zennooonn explică (pentru MrCata):

Eu am 18, el 22