| anonim_4396 a întrebat:

. URGET! Buna! Mi-am inceput viata sexuala cand nu aveam ciclu (nu conteaza de ce am facut-o ). Baiatul cu care am facut sex. si-a dat drumul in mine. adica am ramas cu sperma! Peste 3 luni mi-a venit ciclu. Acum am ciclu de un an. e posibil sa raman insarcinata? Nu am mai facut sex de atunci!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce spui se vede că ești foarte naivă.
În primul rând nu se întrețin rapoarte sexuale în timpul menstrei, riscul infecției este foarte mare și poți să te pricopsești cu diferite afecțiuni care te vor sâcâi toată viața, iar în al doilea rând dacă ai menstră de un an de zile și fără să mai ai și viață sexuală activă, nu văd unde este sarcina!
Oare râzi de noi?
Pa, pa.

| DeeaMarry a răspuns:

A trecut mai mult de un an, deci e clar ca nu mai poti ramane insarcinata decat daca mai risti sa intreti relatii sexuale fara sa te protejezi.

| Licurici_2266 a răspuns:

Daca de un an ai ciclu in fiecare luna, nu ai de ce sa te sperii. Din moment ce ai ciclu nu ai cum sa fii insarcinata pentru ca fatul are nevoie de sange iar femeile insarcinate nu au ciclu pe perioada sarcinii happy.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Stai linistita nu esti insarcinata, data viitoare protejati-va happy

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Cind esti insarcinata iti poate veni ciclul pina in luna a 5-a.Eu zic sa faci un test ca sa fii mai sigura.Succes si altadata protejeazate.

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

Si daca nu ai facut sex de un an cum sa fii insarcinata? cind ti-am zis de test nu citesem tot ce ai scris.

| XxcorixX a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca tie ti-a venit ciclul de un an? NU stii ca sarcina dureaza 9 luni? Si tie ti-a venit ciclul de un an! Deci categoric nu ai ramas, nu-ti mai fa atatea griji si informeaza-te mai bine despre viata sexuala.

| LolaAlina a răspuns:

Nu. Nu esti insarcinata. Totusi, daca tot ai facut proasta alegere sa incepi asa devreme, pe viitor, protejaza-te, indiferent de ce iti spune baiatul. Pe langa o sarcina te poti trezi si cu alte "suprize" cu transmitere sexuala.

| evakara a răspuns:

Nu esti insarcinata.
Dar fii atenta cand mai "ramaii cu sperma" sa nu te pricopsesti si cu altceva si nu ma gandesc doar la sarcina

| Cosminake2012 a răspuns:

Cred ca nu e posibil. Nu stiu sigur.