| Darianna a întrebat:

Virgina. am avut prima noapte de dragoste dar nu mi-a curs nici un pic de singe. de ce?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu e ceva anormal. Sunt multe femei care nu sângerează la primul contact sexual (cauzele pot fi multiple, dar nu cred au foarte mare importanţă; bucură-te că ai scapă relativ uşor).

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu ai niciun motiv de ingrijorare.
Aici depinde de organism, nu tuturpr fetelor ne curge sange.
Cum de altfel unele au dureri, altele n-au, ori au dureri mai mici.
Himenul e elastic de aceea nu ti-a curs sange. El se poate rupe chiar si intr-o ora de sport in care ai depus efort mai mult.
Si sa stii ca iti poate curge la al 2lea, al3lea act sexual.
Niciodata sa nu spui ''niciodata''.
Ai grija de tine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sigur ati facut-o? glumesc, poate a fost himenul elastic

| Cyrano a răspuns:

Se intampla... unele nu sangereaza.

| Miky1 a răspuns:

Chiar era virgina? Asa m-am intrebat si eu la prima..inseamna ca esti foarte permeabila, sper sa te indrageasca baietii happy

| dyateiubestemultdetot1452 a răspuns:

Ai himenul elastic de aceea nu ti-a curs un pic de sange la primul contact sexual nu iti face griji fiecare fata are himenul ei unele au cu sangele altele nu deci fara griji happy fiecare fata are organismul diferit fata de alta happy bafta in relatie! big hug

| dyateiubestemultdetot1452 a răspuns:

Ai himenul elastic de aceea nu ti-a curs un pic de sange la primul contact sexual nu iti face griji fiecare fata are himenul ei unele au cu sangele altele nu deci fara griji happy fiecare fata are organismul diferit fata de alta happy bafta in relatie! big hug