| andrei12233 a întrebat:

Am 16 ani si am ramas de 3 ori sad mai pot face ceva? Va rog raspundeti repede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te grabesti tu asa sa il corectezi? Merita si el cateva castane de la Limba Romana.

#
Mai exista speranta:
3) În învăţământul de stat, în anul de completare şi, în ciclul superior al liceului, elevii se pot afla în situaţia de repetenţie de cel mult două ori. Anul de studiu se poate repeta o singură dată.

(4) Elevii din anul de completare şi din ciclul superior al liceului, care nu îndeplinesc condiţiile de la aliniatul (3), îşi pot continua studiile numai la învăţământul seral sau cu frecvenţă redusă, cu achitarea unei taxe, stabilite de consiliul de administraţie al unităţii de învăţământ, cu avizul inspectoratului şcolar Judeţean.

21 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Karma. No offence.

| CristinaSNC a răspuns:

"Ai ramas " in ce sens? laughing La inceput ma speriasem, dupa ti-am citit numele si m-am mai linistit laughing
Ai ramas corigent?

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Da!

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

Si ce daca, nu capat de tara. Eu am scapat la limita anul asta laughing. Punem de un partywinking.

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Am ramas de 3 ori pentru ca ma bate-am in scoala sad Si Acum, nu stiu ce sa fac ca nu ma pot sa ma inscriu la scoala obisnuita sad

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Am ramas de 3 ori pentru ca ma bate-am in scoala sad Si Acum, nu stiu ce sa fac ca nu ma pot sa ma inscriu la scoala obisnuita sad

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

Bine ca esti sanatos laughing, te-ai batut cu gramatica? laughing Glumeam.
Vorbeste cu directorul, vezi pe unde te poti inscrie, nu e capat de lume.

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Mai pot face ceva? scoala 'fara frecventa' ceva? sad Imi placi :*

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

Haha laughing. Nu stiu, nu sunt in invatamant, vorbeste cu un prof ceva.

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Si da am ramas ca ma bate-am!happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

" Bateam"winking

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Oke,profa!

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

Asa laughing

| andrei12233 explică (pentru CristinaSNC):

Fb-ul,tau? happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru andrei12233):

Nu ai atat noroc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Ce te grabesti tu asa sa il corectezi? Merita si el cateva castane de la Limba Romana.

#
Mai exista speranta:
3) În învăţământul de stat, în anul de completare şi, în ciclul superior al liceului, elevii se pot afla în situaţia de repetenţie de cel mult două ori. Anul de studiu se poate repeta o singură dată.

(4) Elevii din anul de completare şi din ciclul superior al liceului, care nu îndeplinesc condiţiile de la aliniatul (3), îşi pot continua studiile numai la învăţământul seral sau cu frecvenţă redusă, cu achitarea unei taxe, stabilite de consiliul de administraţie al unităţii de învăţământ, cu avizul inspectoratului şcolar Judeţean.

| veryhonest a răspuns:

Iti cumperi trei torturi si la fiecare iti canti "multi ani traiasca".

| ThePuffy a răspuns:

Pentru o secundaa ma speriasem. credeam ca ai ramas gravid laughing)

| andrei12233 explică:

Am ramas de 3 ori repetent!

| Itachii a răspuns:

Ai ramas de 3 ori ce?