| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, eu cand vin de la scoala nu am chef teme de invatat si de nimic, deci ma apuc sa fac teme, sa invat si mai mult de 5 minute nu pot sta ca mor de plictiseala... dupa ce vin de la scoala mai stau vreo 30 minute si ma apuc de teme dar mor de plictiseala, chiar si pe la 4 cand ma apucam abia scriam ceva chiar daca aveam mult de scris.
De ce atunci cand fac teme ma plictisesc?
Cum sa numai mor? laughing)
Cum sa fac sa scap de lene si sa pot face temele linistit? happy
F~U~N~D~A!

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Salut, Ramlese.
Pune-o pe mă-ta să-ți dea câte o palmă de fiecare dată când te vede că visezi, făcând teme.

| raMLesS a răspuns (pentru LoveSleep):

Hai în Constanţa să-mi dai tu palme dacă tot te crezi aşa tare.

| LoveSleep a răspuns (pentru raMLesS):

Care e problema ta?

| raMLesS a răspuns (pentru LoveSleep):

Care e problema ta nu a mea?

| R0R0 a răspuns:

Asta pentru ca simti repulsie fata de scoala.Nu iti place si ti se pare ca esti obligat sa faci astea.
Incearca sa faci din placere teme si nu te vei plictisi. Asta daca poti.

| raMLesS a răspuns (pentru R0R0):

Taci bogdanenco!

| R0R0 a răspuns (pentru raMLesS):

laughing)
Tu de unde stii?

| DemBow a răspuns:

N-ai cumlaughing Problema asta o am si eu. Daca nu e ceva care sa te motiveze cu adevarat, nu ai cum sa scapi de lene.