| AlexzRsaPB a întrebat:

Am o problema mare, acum 4 luni am venit in Italia la tata impreuna cu mama si cu fratele meu mai mic, nu l-am cunoscut niciodată pana sa vin aici nu e deloc cum ma așteptam si am vrea sa plecam nu avem la cine sa apelam pentru bilete si restul el nu vrea sa ne ia bilete nimic si nu ne da nici bani, se cearta mama zilnic cu el de 4 luni nu a fost nicio zi fara cearta e si alcoolic bea toata ziua nici la munca nu se duce, se duce 2 zile pe săptămâna, ce pot face? totul e serios, simt ca înnebunesc aici nu am mai ieșit din casa de 3 luni si ma simt si vinovat mama plânge in fiecare seara nu stiu daca mai rezist mult, daca sun la poliție poate sa ne trimită in țara? sau la consulat nu stiu va rog daca puteți sa-mi spuneți ce trebuie sa fac ca sa ajungem in țara cu ajutorul statului sau ceva ca noi nu avem de unde lua bani sau familie la care sa apelam.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va trimite nimeni in tara, ca nu-i treaba Politiei sau consulatului, sa va dea bani sau sa faca asa ceva.
Sunati o ruda sau prieten, sa va ajute.

| NunuNini a răspuns:

Sunteti de 4 luni acolo fara loc de munca? Din ce traiti?
Cereti-i tatalui acei bani cu imprumut. Sau imprumutati de la alte rude.

| AlexzRsaPB explică (pentru NunuNini):

Tata muncește dar nu vrea sa ne dea

| Flo79 a răspuns:

Eu te sfatuesc sa faci un apel pe Facebook cu adunare de fonduri pentru cifra necesara