| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta m-am transferat la alta scoala dar colegii nu ma suporta, si asta de cand profesori la ore au inceput sa ma laude cand raspundeam in clasa la diferite intrebari. Profesorii ziceau " Bravo, vedeti cum colega voastra noua, va ridica stacheta?". S-a intamplat ca la o lectie deshisa sa participe si directorul si iar cu laude.
Sa nu intelegeti ca raspundeam neintrebata, fiind noua profesorii mereu ma intrebau din lectie sau din recapitulari si eu raspundeam.
astfel ca, colegii m-au izolat si daca incerc in pauze sa vorbesc cu ei, fie ma iau la misto, fie imi zic "ce te uiti proasto".
Asa ca eu stau singura in banca, nimeni nu vrea sa stea cu mine si cand diriga se supara pe un coleg il ameninta ca il muta cu mine in banca.
inainte de a fi laudata de profesori, aveam o legatura buna cu colegii, vorbeam cu ei dupa aceea totu s-a schimbat.

Intrebarea mea este- ca sa fii acceptat intr-o comunitate trebuie sa fii prost?

1 răspuns:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu! trebuie doar sa-ti gasesti prieteni asemanatori tie! poate o pisica sa se integreze intr-un card de ciori?