| BeInnocent a întrebat:

In banca din fata mea,pe rand cu mine chiar,sta cea mai fitoasa din clasa. Ea e mai frumoasa ca mine si se intelege cu toti,toti ii fac pe plac si etc. Ma inteleg si eu cu majoritatea,dar daca ar fi sa ne certam amandoua ar fi de partea ei. Ea,Ana,e foarte tupeista. Vorbeste cu profesorii,comenteaza ( nu in sensul rau,adica nu ii e rusine sa vorbeasca neintrebata ).eu una nu sunt asa,abia imi vine sa ridic mana sa raspund,si cand o fac ea mereu se intoarce si devine foarte nesuferita comentand ce am zis. Chiar si in pauze,e foarte ironica cu faptul ca sunt mai inalta si eeeeeeeetc. Nu as putea sa ii raspund,e ca o zeita in clasa asta.Ce sa faaaaac?! P.s Nu imi spuneti sa ma mut, nu o voi face :3

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu-i da atenţie că se râzgâie! Tot ce e frumos la începutul primăveri la început de vară e deja Ofilit! Cine ştie să aprecieze, va opta pentru tine.Să fii iubită Maxim!

| mona a răspuns:

Nu trebuie sa te muti, fi doar indiferenta si lasa sa zica si sa comenteze ce vrea daca atat o duce capul

| NirvanaE a răspuns:

Eu nu ti-as zice sa o ignori, a doua zi va fi la fel. incearca sa ii raspunzi si tu, sa o ironizezi mai tare.dai si tu o replica si o sa vezi ca-i tace gura. niste replici gasesti aici: http://www.tpu.ro/......sa-va-vad/

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Daca iti zice ca esti mai inalta e invidioasa pe faptul ca nu e si ea. Fetele inalte sunt mai frumoase.Si daca e activa in clasa chiar daca raspunde neintrebata nu cred ca e ceva asa de rau...winking

| BeInnocent explică (pentru AnonymousTPU007):

Nu raspunde in sensul de raspuns.De exemplu daca profesorul vorbeste despre un subiect ea sare in sus si zice ca a vazut un film sau ceva de genulaughing Nu invata mai bine c amine.

| Somai a răspuns:

Pai solutia e simpla: doar ignoro. Se comporta cel mai probabil asa deoarece e foarte rasfatata acasa si crede ca totul i se cuvine. Ideea e in felul urmator: una e ca ceilalti sa-ti fie prieteni si alta e sa fie doar amici... Cei care iti sunt cu adevarat prieteni oricum o sa stea de partea ta daca va certati, altfel o sa observi ca sunt doar amici cu interese.
P.s.: Nu are rost sa te consumi pentru o fetita care crede ca universul graviteaza in jurul ei, o sa tot dai mereu de cate una orice ai face.
Mult noroc!