| curioasa210 a întrebat:

Am o problema cu mine...Adica cu colegii sunt deschisa,prietenoasa, cu parintii la fel dar cu profesorii si alte persoane nu...Eu am o,, frica" de profesori..adica ma panichez foarte repede cand ma intreaba ceva.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Depinde și de profesor să aibă o atitudine mai deschisă să te facă să te simți mai comod. Am avut și eu cu unii profesori această probleme. La facultate am început să o am mult mai rar. Poate și profesorii au fost altfel în mare.

| curioasa210 explică (pentru T0T):

Unii profesori sunt foarte deschisi cu noi. Cu aceia sunt deschisa si vorbesc deschis. Cu cei mai autoritari nu pre ma,, inteleg''. Oricum...o sa incerc ce a spus persoana care a comentat dupa tine happy Multumesc!

| T0T a răspuns (pentru curioasa210):

Baftă curioasă. Apropo curioșii mor repede.

| curioasa210 explică (pentru T0T):

happy
Apropo, am pus numele la intamplare.

| T0T a răspuns (pentru curioasa210):

Nimic nu e la întâmplare, ceva tot era în subconștientul tău,

| curioasa210 explică (pentru T0T):

Da..sunt curioasa de fel dar nu la asta m-am gandit..nu imi accepta,, Star" si mi-a trecut prin minte. happy

| T0T a răspuns (pentru curioasa210):

Îți plac steluțele? Star e prescurtarea guildei mele în GW2.

| curioasa210 explică (pentru T0T):

Da imi plac. Nu stiu ce este GW2. happy

| curioasa210 explică (pentru T0T):

Merci! happy

13 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Si eu sunt timida si rusinoasa si panicata cand un prof ma pune sa vorbesc in fata tuturor, dar doar cu el nu imi este rusine. Oarecum imi e teama de faptul ca ar putea sa rada de mine ceilalti. Nici acum nu am putut sa-mi infrunt teama. Totusi, nu sunt psiholog, asta e si din cauza firii noastre, pentru ca stiu si persoane nesimtite care vorbesc orice, intra peste oricine, ii doare undeva.

| curioasa210 explică (pentru AliTheo18):

Da. asa este. Fiecare cu firea lui nu? happy

| 21Ratio a răspuns:

Poate esti mai emotiva de felul tau si figura autoritara a unui profesor te intimideaza. Impune-ti prin autosugestie ca nu ai nicio frica atunci cand trebuie sa raspunzi la ora, este o metoda foarte eficienta, o spun din experienta.

| curioasa210 explică (pentru 21Ratio):

Multumesc! O sa incerc!