| anonim_4396 a întrebat:

Asta e ultima mea intrebare pe TPU, apoi va las in pace.
Oare de ce dumnezeu nu-i vindeca pe amputati? N-or fi credinciosi? Nu se roaga?
Sanatate si succese!

Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Si totusi se prare ca Dumnezeu se ocupa si de amputati.
Ne transmite noua inspiratia de a crea diferite masinarii care raspund la stimulii nervosi sau mai nou apar si transplanturi de membre.Ca o concluzie necunoscute sunt caile Domnului ca si urmatoarele desoperiri ale stiintiei.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba avem un favorizat al soartei. Sopirla. Ii creste coada inapoi domle bagaboanta, da dupa ce Dumnezeu i-a dat scretul, scirba nu a vrut sa-l impartaseasca si celorlalte vietati. Egoista ce sa zic, asta da egoism rolling on the floor Oricum, un popa o sa-ti spuna ca de fapt il testeaza. Ii testeaza credinta, asa ca, sa se chinuie toata viata, in timp ce hotii fura nestingheriti, ca ei au cu ce tongue Pentru asta te poti uita la cirnatarii din Parlament laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@andreicatalin-tu spui ca dumnezeu nu ii vindeca pe cei amputati pentru ca ii incearca.cum adica ii incearca? un dumnezeu care se crede unul bun, unul drept, vrei sa spui ca ne incearca? ciudata logica ta.insa hai sa lasam asta.am si eu o intrebare pentru tine:de ce dumnezeu nu vindeca si ignoranta?
tu nu stii sa formezi pluralul la cuvantul''succes'', si vii sa ne atentionezi pe noi?

''Hai sa-ti zic si de ce Dumnezeu nu-i vindeca pe amputati.Pt ca ii incearca si pentru ca cei ce vor suferi aceia vor cunoaste fericirea adevarata.Succesuri la cumparat sampoane ''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. de luni imi iau un binemeritat concediu de o luna, asa ca, la rugamintea expresa a doamnei mele, voi rari pana la zero vizitele mele pe site.
2.@andreicatalin - te rog sa-mi accepti scuzele daca te-am deranjat cu ceva.
3. ma bucura foarte mult faptul ca se nasc discutii, polemici, chiar daca unii sunt de acord ca exista dumnezeu, iar altii nu.Fiecare dintre ei au dreptate, problema intervine la felul in care ne impunem opiniile.
Aseara am avut o discutie cu doamna mea, pe aceeasi tema, si a conchis ca ea e credincioasa. Si avem o viata minunata impreuna, nu o omor sau o desconsider pentru ca e credincioasa. Insa i-am smuls promisiunea sa isi deschida un pic mintea, astfel incat sa ii arat si altceva. Nu o sa ii placa - va fi credincioasa sau si mai credincioasa. Ii va placea - va fi credincioasa. Fara ca asta, repet, sa ne afecteze viata.
Oricum, intrebarea ramane, oare de ce divinitatea nu vindeca decat pe cine are chef, in conditiile in care cam toti oamenii sunt la fel, nu exista un om mai pacatos decat altul, toti sunt pacatosi. Oare de ce aleg solutia convenabila sa ma rog sa mi se intample ceva, decat solutia mai grea de a face ceva ca sa mi se intample.
Dar, din nou, partea a doua nu e obligatoriu sa se intample tuturor, e valabila pentru mine.
Sanatate si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca nu ne vei mai enerva cu intrebarile tale stupide, chiar si numele userului tau e rusinos, cum poti sa iti pui un asa user? Te compari tu cu Dumnezeu? Poate imi pun si eu sau altii Darwin si sa il blamez pe Darwin sa vezi ce parere ai.

Chiar mi-ar parea bine daca ai pleca cu conceptiile tale de ateu ratacit.

| dinamo a răspuns:

Auzi de ce te numesti Dumnezu, cine te crezi si Dumnezeu te pune la incercare si acei oameni care sufera de asa ceva, sunt omneni care primesc pacetele stramosilor viata ii ca un joc.

| ALYNHoliavo a răspuns:

S-a vazut cum a fost ultima intrebare... oameni de nimic...atei de nimic...