| StefAnd007 a întrebat:

Ce parere aveti de subiectul de la evaluarea nationala-lb romana?

11 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Mi s-a parut destul de greu.Cum zicea cineva mai sus, subiectul I a fost naspa rau(eu am gresit la acea *** masura)laughing. Poezia dificila(wtf mesajul era moartea, iar eu am scris de bucuria inceperii unei noi etapelaughing ), la compunerea imaginativa multi nu au stiu ce sa scrie...Eu am luat 8, 9, o nota buna, dar voiam mai mult pentru ca am lucrat mult anul asta sad

Răspuns utilizator avertizat
| YourB0SS a răspuns:

Destul de "HARD" profesoara mea de romana a zis asta si este una de top in Romania.

Răspuns utilizator avertizat
| StefAnd007 explică:

La mine chiar profesoara ne-a spus ca a fost discriminare. Si multi o sustinem. Este normal ca un elev de la oras sa aiba ocazia sa intalneasca un scriitor contemporan mai des decat unul de la tara. Eu, de exemplu, sunt de la tara si nu am avut ocazia sa intalnesc unul. Ar fi trebuit sa se faca subiectele in asa fel incat sa fie accesibile pentru toti elevii, indiferent de unde sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| StefAnd007 explică (pentru MorcovMorcovescu):

Este normal ca un elev de la oras sa aiba ocazia sa intalneasca un scriitor contemporan. La tara unde sa il intalnesti?
Pe mariginea drumului? Si in plus nu totii copiii de la tara au posibilitatea de a intalni un scriitor contemporan.

Răspuns utilizator avertizat
| StefAnd007 explică (pentru MorcovMorcovescu):

Tocmai. De aceea am spus ca ar fi trebuit sa se faca subiectele in asa fel incat sa fie accesibile pentru toti. Oricum a trecut, nu mai avem ce face.

Răspuns utilizator avertizat