| SaraMelisa a întrebat:

dati-mi si mie niste ideei de meseri, va rogg mult big grin eu as vrea sa ma fac jurnalista sau avocata big grin dar sunt prea timida cryingcrying si nu am cum sad, as mai vrea politista! va rogh mult dati-mi idei big grin dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| AndrahAntipathy a răspuns:

Daca esti timida nu ai ce. asa eram si eu.da acum am devenit tupeista.o sa vezi ca o sa treaca partea astabig grinsucces.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă ești timidă încearcă să treci peste. Dacă nu poți așa, caută ajutor specializat. Dacă tot nu poți sau nu vrei atunci caută-ți o slujbă de birou și gata!
Timiditatea nu merge nici în poliție. Faci infractorului cu ochiibatting eyelashes și-l rogi cu un ton timid să vină la secție?

| KoreaJapan a răspuns:

Tu te cunosti cel mai bine si tu iti poti alege o meserie potrivita. Daca esti mai sensibila, te poti afunda in arta si sa muncesti pentru a obtine o bursa in Japonia caci acolo se platesc destul de bine talentele de acest gen. Dar in Romania pfuuu. Te poti face casiera la banca si poate ajungi director de banca. Daca zici ca esti timida, sa alegi cadrul didactic nu este o idee buna. Gandeste-te la un hobby al tau si ghideaza-te dupa el.

| Alecssa a răspuns:

Daca vrei sa te faci avocata, trebuie sa ai pe cineva din familie care sa te ia pe langa el sau sa bagi foarte multi bani, altfel nu te sfatuiesc.
Jurnalismul este o meserie foarte frumoasa, doar ca la noi in tara nu se prea practica asa cum trebuie.
Politista... thinking mda...
NoROCK!

| NebuniKkdeea a răspuns:

Avocata sau jurnalista sau politista cere multa carte depinde cum vrei dacavrei din astea trei alege politist este f tare tatal meu a lucrat in asea ceva este putin pericullor dar te antreneaza acolo alta meseria ti-as spune disainar de haine sau de mobila alta meserie tias zice doctorita e misthooo sa pansezi, poti sa te mai faci pictorita, dansatoare, profesor de ceva sau chiar inv... sincer sunt multe meseri in lume poti sa umbli in lume ghid turistic cum vrei eu te-am ajutat

| WinTerDrEam a răspuns:

Cel mai bun sfat in acest domeniu, ti-l poate da un medic psiholog, facandu-ti niste teste. Apeleaza cu incredere la el si vei vedea ca te va ajuta mult. Bafta.