| anonim_4396 a întrebat:

Deci,profa de franceza a zis ca ma lasa corigenta in fine e o poveste luuunga, intrebarea mea este corigenta e grea? in ce consta?

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

De ce nu încerci să-ți rogi profesoara să îți mai dea o ultimă șansă săptămâna asta. Să-ți dea un test ca să-ți salvezi media...
E nașpa să dai în vară.
Noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,e grea, pentru ca av trebui sa inveti toata materia in vara, in loc sa-ti vezi linistita de vacanta. Daca nu vei invata si vei pica la examenul din toamna, ramai repetenta.Asa ca..nu e tocmai ok.

| xBlueAngel a răspuns:

Va trebui sa sustii un test in toamna, din toata materia de anul asta la disciplina la care ai ramas corigenta. Daca obtii peste 5, esti considerata admisa si treci in anul urmator. Daca nu, esti considerata repetenta (si esti obligata sa repeti intreg anul scolar). Daca ''pici'' si in toamna, ai dreptul la o singura contestatie si ai voie sa dai iar testul (dar cu subiecte diferite). Ai practic 2 incercari in toamna ca sa poti trece anul. (teoretic, doar una)
Nu te va cheama nimeni la scoala in timpul verii, nu trebuie sa faci cursuri suplimentare. Profesorul o sa te cheme cu cateva saptamani inaintea examenului de corigenta sa-ti dea cateva indicatii, si daca doreste, si niste modele de subiecte)

| addryanboss a răspuns:

Dai si tu acolo 100 de lei si te trece fara probleme big grin

| Lavyny26 a răspuns:

Învățați în vară aproape toată material, te ascultă și dacă te străduiești să înveți s-ar putea să treci.