| alexcnrgslatina a întrebat:

Salut stie cineva in ce consta un examen de corigenta la biologie?

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Clasa?

| alexcnrgslatina explică (pentru Ibrahimovic):

a9a

| alexcnrgslatina explică (pentru alexcnrgslatina):

Ideea e ca nu stiu cum e la un examen de genu... sunt pe profil uman mai exact bilingv si am ramas corigent la biologie, am doar o ora pe saptamana si nu prea inteleg materia. profesoara e foarte exigenta si a zis ca daca ma mut din clasa ma trece si daca invat sau nu si acum nu mai inteleg nimic

| Ibrahimovic a răspuns (pentru alexcnrgslatina):

Pai din regnuri...Eurcarionta, Protista, Fungi, Plante, Animale.
Mai mult ca sigur asta vei avea...
S-ar putea sa mai ai notiuni de citologie, de genetica si cam atat!
Bafta!

| sNNapLe a răspuns:

Daca e clasa a 6a:ITi da din animale:mediul de viata, alcatuirea corpului etc.
Clasa a 7a din om:Alcatuirea Corpului, sistemul reproducator, circulator etc.
Iar clasa a 8a :habar n-am big grin

| alexcnrgslatina explică:

Sunt in clasa a 9 a la profil uman mai exact bilingv si am ramas corigent la biologie cu media 4 pe ambele semestre. Am doar o ora pe saptamana si nu prea inteleg materia plus ca profesoara e foarte exigenta. Puteti sa imi spuneti cum se da corigenta adica ce trebuie sa fac?