| Anabelle_5756 a întrebat:

La ce profile nu se poate da bac la mate? Nu le am cu matematica si cu siguranta nu vreau sa dau bac la ea.

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

La profil uman,nu doar filologie ci si stiinte sociale.
eu sunt la stiinte sociale, si imi place foarte mult.
la filologie dai teza si din latina, ceea ce e naspa.
la stiinte sociale nu mai faci fizica/chimie/biologie din clasa 11-a, mate faci, dar nu dai nici teza nici bac in nici un an.si eu sunt cam paralela cu mate, dar la filologie faci muuulte ore de romana pe saptamana.stiinte sociale e mai usor.

| Nolkyz a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Probabil stiintele sociale sunt mai usoare tongue. Nu stiu ce sa zic, pentru ca nu sunt la SS. Insa ceea ce stiu este ca nu ma supara deloc faptul ca am multe ore de romana pe saptamana, sau ca dau teza la latina, ba chiar imi place materia asta. Si nu cred ca tine aici de cat de facila este o anumita materie ci mai degraba de ce inclinatii si preferinte ai. Unu care aude din flori ca la filologie e mai usor si ca se fac ore mai putine si merge acolo doar pentru ca a auzit asta, isi prinde urechile, pentru ca filologia nu e pentru toata lumea, asa cum nici mate-info nu e pentru toata lumea, chiar daca sunt multi care merg acolo.

| Nolkyz a răspuns:

Filologie

| Nolkyz a răspuns:

Scapi de mate/fizica/bio/chimie din a 11 a, si nu dai nici bacul la materii din astea.