| HermioneLove a întrebat:

la tema de la romana pentru vacanta ne-a dat urmatoarele carti de citit pe langa exercitiile de la gramatica:
1-Oscar si tanti Roz
2-Micul Print
3-Poveste fara sfarsit
4-la alegere o carte
Deci ce vreau eu sa stiu este daca sunt interesante cartile daca le-ati citit si care va placaut mai mult! happy oricum le voi citi ca nu am ce face dar vreau sa stiu niste pareri sincere despre aceste carti sa stiu cat de cat la ce sa ma astept!winking

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu stiu despre ce este vorba in prima si a treia carte, dar" Micul Print", scrisa de scriitorul francez Antoine de Saint-Exupery, chiar merita a fi citita.As spune ca e o metafora despre cunoastere, despre prietenie si iubire; contine chiar desenele autorului si nici nu iti va pune rabdarea la incercare inrucat are doar vreo 40 de pagini. Lectura placuta!

| KirigayaKirito a răspuns:

Micul Print, eu am citit! E o carte conceputa special pentru, sa spun copii, insa de fapt are la baza un mesaj pentru oamenii mari, deoarece ei nu stiu sa aprecieze lucrurile marunte!happy e o carte foarte buna, usor de inteles, placuta, si usor dramatica spre final! o sa iti placawinking

| anonymous09 a răspuns:

In ziua de azi copii citesc numai cu forta. daca ii intrebi, nu pe astia micii, dar pe cei de clasa a 8-a sau pe cei de la liceu, nici nu stiu ce-i aia mara, legendele olimpului, ioan slavici. facebook, ce mai e nou pe acum... mrg, la altceva nu le sta capu

| HermioneLove explică (pentru anonymous09):

Hmm asa e dar nu chiar la toto! nu vreau sa ma laud dar pentru varsta mea am citit destul de multe carti interesante si frumoase! am facebook dar nu stau toaaata ziua pe el, ci vreo 2 ore cam asa! si nu cred sa fii citit niciodata cu forta decat o data la o tema de la romana, cand la vacanta de iarna profa's-a grabit cu datul temei si ne-a dat cartea gresita! X-( era pentru copii mult mai mari si nu mi-a placut-o deloc si atunci DA am citit cu forta acea carte! si pentru ce? ca sa ne spuna dupa vacanta ca ne-a dat cartea gresita! straight face

| HermioneLove explică (pentru HermioneLove):

Toti*

| Mira1234567 a răspuns:

Oscar si tanti Roz este super, am citit-o, uite-o aici, online http://despreteatru.files.wordpress.com/......ti-roz.pdf

| antilopa99 a răspuns:

Am si eu o intrebare : ce clasa esti?

| HermioneLove explică (pentru antilopa99):

La ce te ajuta daca stii?

| hahahaprodaction a răspuns:

Ew zic ca a 5-a e mai interesanta:X

| HermioneLove explică (pentru hahahaprodaction):

Mda vai ce sa zic nici nu este cartea a 5-a! straight face deci este o gluma stupida nu te supara! daca nu ai citit nici una e problema ta! tongue

| Ta_Iasmi_1998 a răspuns:

Poti citi nr 2... winking