| Trucker5 a întrebat:

ma pot transfera incepand din 13.09. 2013 la un liceu din alt judet si alt profil? mai exact vreau sa ma transfer de la mate-info la tehnician transporturi. ma pot transfera si in timpul scolii sau doar intre semestre? si inca ceva..trebuie sa dau si ceva diferente si ce anume?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor de invatamant preuniversitar incepand cu art 135-Transferul elevilor :http://www.gscfr.ro/regulamente/r-o-f-u-i-p/

Art.148 se refera la conditiile de transfer in timpul anului scolar.
Regulamentul se aplica tuturor unitatilor de invatamant preuniversitar din Romania.