| RockMe a întrebat:

Sunt la un liceu tehnic si am reusit sa scot o medie de transfer pentru sem. 2 la un liceu unde este profilul mate info bilingv franceza.
Stie cineva cum este acest profil?
Mie nu-mi place matematica am cateva probleme la ea, credeti ca fac fata?
Sa ma duc mai departe sau sa ramana tot pe tehnic?
Eu vreau sa ajung ceva in viata nu ca aia de pe santier!
Dau funda!
Help please!

3 răspunsuri:
| monochrome a răspuns:

Daca tot ai probleme cu matematica de ce te duci pe mate-info? straight face
Faci mate M1, tu la tehnic daca nu ma insel faci M2, daca tu de abia intelegi matematica M2, crezi ca M1 o sa intelegi mai mult? xd
Macar daca tot te muti, muta-te pe filologie, daca nu-ti place matematica.
Uite, eu fac matematica cu o profesoara de la mate-info... si e foarte dura, pune 2 zici ca ar pune 10. happy Acum sa nu crezi ca vreau sa te sperii. laughing

| RockMe explică (pentru monochrome):

Pai vreau sa ajung ceva in viata....la filologie nu mai sunt locuri straight face, pe profil tehnic nu cred ca o sa ajung ceva calumea....Ma pricep foarte bine la informatica ma refer la programare.

| albertrusu a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea! daca nu iti place matematica NU TE DUCE! Am facut aceeasi greseala pe care urmeaza sa o faci sau nu...Crede-ma matematica poate fi foarte dificila, mai ales daca o privesti cu scarba. Gandeste-te ca vei avea ore de matematica intensiv!