| HeiTu a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de un răspuns foarte clar.
Trec clasa a 9 a, la filologie.
Sunt 2 clase si 2 optionale ( engleza si franceza )
Cand am fost sa ma inscriu am completat engleza, dupa franceza.
Suntem 56 de elevi, cum se aseaza clasele?
Dupa medii, la nimereala, in ordinea intrarii sau dupa nume.
Eu sunt a 4 a pe prima pagina ( am vazut pe net.)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasele vor fi in functie de limba straina scrisa prima.
Tu vei fi in clasa cu cei care au scris engleza la prima limba studiata.
Bafta!

| HeiTu explică (pentru anonim_4396):

Pai si cum se face daca sunt mai multi de 28 care vor la engleza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeiTu):

Numarul maxim de elevi dintr-o clasa este 32. happy Daca sunt mai multi de 32 care vor engleza, ii vor lua in functie de medie.

| HeiTu explică (pentru anonim_4396):

Suntem 56 de elevi, trebuie sa ne puna cate 28 din cate am inteles...

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeiTu):

Cei care ati scris engleza la prima limba, veti da teza la engleza. Nu poate sa te bage pe tine, de exemplu, la clasa paralela, cu intensiv franceza. Sunt persoane care au facut franceza din clasa a 5-a. Nu e normal sa dea teza la franceza si sa fie in clasa cu elevi ce au facut franceza din clasa a 3-a. Idem englezahappy.

| SparkleO a răspuns:

Salut.

draga mea, esti la bilingv engleza. totul se ia dupa medie. prima data engleza apoi franceza.
daca esti a patra, inseamna ca ai invatat foarte bine.

inca ceva, la un profil sunt admisi intre 28 si 32 de elevi.

| LisaZafre a răspuns:

Buna! Daca ai pus prima optiune engleza si esti si a 4a pe prima paigina'intri la engleza, dar asta depinde si de media de admitere ptc daca sunt altii chiar si de pe ultimele pagini care au medii mai mari pentru optiunea engleza, intra inaintea ta si tu s-ar putea sa mergi la intensiv franceza. Te pup :*

| HeiTu explică (pentru LisaZafre):

Sunt 2 pagini, pe ultima pagina sunt aia cu mediile cele mai mici. eu sunt printre primele cele mai bune, eu vreau sa stiu mai clar cum se face repartitia pe clase.