| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.La sfarsit de an scolar parca se spune cati elevi au promovat chiar daca trebuie sa vina in vara sa dea corigenta, nu?/Adica ma refer.aia care trebuie sa dea corigenta sunt si ei promovati sau nu? Stiu ca atunci la premiere se mentioneaza cati au fost promovati si cati nu.

Răspuns Câştigător
| ellaella13 a răspuns:

Uite sa-ti dau si un exemplu:dintr-un efectiv de 26 de elevi, 23 au promovat, 1 abandon scolar, iar 2 repetenti.si cei promovati sunt si cei corigenti pentru ca nu se stie sigur.ei pot sa treaca in vara si atunci sunt si ei pusi la cei promovati. FUNDA?big grin

5 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Nu se scrie corigent la aceia sau mi se pare ca asta se face dupa ce se dau corigentel da dupa ce se dau corigentele cei care au trecut sunt promovati si ei impreuna cu restul dar daca nu au trecut raman repetenti si se scrie nepromovat sau ceva de genu. Funda? te rog. mersi

| ellaella13 a răspuns:

Da se pun si cei corigenti la promovati.la premiere se mentioneaza cei promovati(adica si cei corigenti), cei cu abandon si cei repetenti. FUNDA?big grin

| ellaella13 a răspuns:

Mersi pentru funda...sa stii ca m-am interesat si este asa cum am spus eubig grin

| andreutzaRBD a răspuns:

Cei promovati sunt de la 9 in sus cei care dau corijenta nu primasc nimic, pentru ca daca nu iei corijenta mai faci odata clasa + ca eu am media 7 si ceva si nu am luat premiu decat ceu cu 9 pan si cei cu 9.34 sau 9.12 aia iau mentinune asa ca nu ai cum.

| silvius1734 a răspuns:

Deci la premiere se spune cati au promovat si cati au ramas corigenti sau repetenti
iar daca ramai corigent trebuie sa mergi vara iar daca ramai si vara ramai repetent (de obicei te trece ca doar n-o vrea sa stai pe capul lui inca un an!)