| TheCubeBoy a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si trebuie sa ma decid ce profil sa aleg,invat binisor(la un liceu teoretic nu am sanse, dar oricum nu ma preocupa ceva in domeniu).
Imi place geometria si sa fac schite in spatiu(vederea in spatiu o am destul de buna)astfel ca am la dispozitie un liceu industrial profil mecanica cu specializare-tehnician proiectant AutoCAD(domeniul naval).
A doua varianta ar fi un liceu economic dar nu ma prea incanta ideea.
Ce ar fi mai de viitor?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Arhitectura este o profesie nobila. Esti un domn! Daca ai la dispozitiie un liceu cu profil de arhitectura, fa-l! Niciodata nu ai studiat destul intr-un astfel de domeniu.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sau poate arhitectura?

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Fa cu pasiune ce faci si o sa-ti fie bine! Si poate ca voi astia tineri o sa reusiti sa ridicati si tara asta sa fie asa cum ar trebui!
Multumesc pentru funda!

Răspuns utilizator avertizat
| SkyPilot a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Arhitectura este o profesie nobila. Esti un domn! Daca ai la dispozitiie un liceu cu profil de arhitectura, fa-l! Niciodata nu ai studiat destul intr-un astfel de domeniu.

| MgdDroopy a răspuns:

Arhitectura happy