| RazvanMessi10 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a primul an la un liceu tehnic profil:"mecanica am intrat cu media 6.50 si vrea sa ma transfer acum pana pe 23 decembrie cand se termina semestrul la un liceu mai aproape de casa e teoretic la stiinte ale naturi ultima medie 7.18

CE MEDIE CONTEAZA DIN PRIMUL SEMESTRU?

Dau Funda big grin Multa seriozaate dau

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In primul rand, legea prevede ca transferurile sa se faca abia in semestrul al II-lea, iar media ta ar trebui sa fie mai mare decat media de intrare la acel liceu. Deci cu media 6, 50 nici nu se pune problema de vreun transfer. Exceptie de la lege fac cei cu pile!

| Robertttttttt a răspuns:

Nu media pentru intrare e aceeasi medie cu care ai intrat tu daca ai intrat cu 6.50, 6.50 este media ta de intrare si la asta dar ai sanse sa te primeasca depinde.

| petertb a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea stiu, dar tias recomanda sa o ai minim 8 ca sa intri.bafta si apucate sa invetibig grin