| d0areu a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si azi am avut franceza. Am trecut la o lectie noua si este un text lung. Maine avem iar franceza iar profa a spus ca ne asculta din citit-tradus textul si daca nu stim sa citim ne scade mult din nota. Problema e ca eu sunt slab la franceza, nu stiu sa pronunt cuvintele, si sunt sanse foarte mari sa ma asculte pe mine. Ce sa fac sa nu iau o nota mica? ( la majoritatea materiilor am 9 si 10 )

2 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Nu merge la ora ei, se razgandeste sa te asculte alta data, evita ghinionul de a te asculta

| EchoDemon a răspuns:

Pai.daca nu vrei sa te asculte nu te uita in ochii ei, incearca sa te ascunzi dar nu prea mult ca isi da seama.