| Extraterestru2 a întrebat:

Sunt in clasa a opta si azi am dat si examenul la mate. Dupa ce la romana am iesit extrem de dezamagit ca am gresit doar la lucruri simple, acum am iesit extrem de bucuros! Dar... si aici am facut subiectul II complet la subiectul III nu am avut habar de acele 3 subpuncte mai grele, si am gresit la ce era mai usor, la Subiectul I. Si nu, nu la exercitiul 6 ci la exercitiul 5 crying acum ma consider cel mai prost copil de pe pamant. Toate visele mele s-au naruit xa sunt un bou si gresesc la ce e mai usor crying Nu stiu ce sa ma fac... Va rog ajutati-ma cu ceva raspunsuri. Cum as putea sa nu mai fiu asa dezamagit si suparat pe mine crying

4 răspunsuri:
| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Iti inteleg in totalitate tristetea, aflandu-ma intr-o situatie partial asemanatoare. De la romana am iesit bucuros, totul a iesit bine, dar la matematica, unde ma consider bun am iesit mai mult decat nervos, dar nu fiindca am gresit ceva usor... Ci fiindca nu am stiut sa fac acele 3 subpuncte despre care vorbesti. La toate 3, am plecat de la o idee gresita si am continuat-o pana in panzele albe, fara sa ma mai gandesc ca ar putea fi si alte variante. Si stii ce-i cel mai amuzant, ca am stat intr-o clasa de la etajul 2, si am auzit clar si tare tipandu-se de afara, in ultimele douazeci de minute, un repet vital pentru toata problema de la 1, dar mintea mea a ramas blocata pe acele ganduri. Cu alte cuvinte... Am primit un hint imens si nu am stiut sa il valorific! M auzit clar de afara... Si unghiul e de 60 grade! YESSS! Si stii ce e amuzant... Stiam exact despre ce e vorba, despre care unghi, mi.am dat seama ca probabil asa e... Dar mintea mea nu voia sa conceapa ca era gresita ideea mea si ca sa ascult darul venit. Presupun... Ca nu a fost sa fie. Altii ar spune ca nu e dezastruos... Iau minim 8, 50... Dar nu pot sa-mi descriu mahnirea si supararea.

Concluzia:
Supararea sintristetea fac parte din viata, si un lucru foarte important e sa putem trece peste el. Din pacate, timpul nu poate fi dat inapoi! Viata continua orice s-ar intampla si in fata ne asteapta un viitor frumos... Haide sa il pretuim pe acela, si trecutul sa il lasam in urma!

| Extraterestru2 explică (pentru UnAnonimFaraNume):

Si eu aveam tot 8, 50 daca nu greseam la cubul ala crying Deci chiar nu inteleg unde mi-a fost mintea... Am vorbit cu o doamna profesoara si dupa consultarea baremului se pare ca o sa iau 0, 20 la 1b) din cauza ca am stiut sa demonstrez ca unghiul acela e de 60 de grade.Dar ghici ce? Aveam nevoie de fix 8, 70 ca sa am sanse de liceul dorit dupa ce la romana(unde ma descurcam mai bine) am dat-o in bara. Acum vineri 100% o sa mi se faca rau cand vad ca colegii mei iau toti in jur de 8, 50 si doar eu ma trezesc cu 8 crying

| BossAlcool007 a răspuns:

Fă sex cu una de 18 ani

| Biancaa245 a răspuns:

Și eu sunt a 8a și am dat evaluările laughing. Am greșit foarte mult la Română. iar la mate am făcut doar primul subiect di care am greșit ex 6 :@. Da nu prea contează. Adică na chiar nu o să intrii la liceu dorit te poți transfera chiar cum ai intrat sau din semestrul al doilea. Nu ai de ce să fii dezamăgit, viața merge înainte :*