| Irina_9076 a întrebat:

Buna tuturor!

Eu sunt in clasa a VIIa, trec a VIIIa si imi place foarte mult sa citesc. Din pacate, profesoara noastra nu a binevoit sa ne spuna ce ar trebui sa citim si as vrea sa va rog sa imi dati si mie o lista cu romane potrivite varstei mele (13-14 ani). Multumesc anticipat!
P. S.: Ca sa va dati un pic seama de preferintele mele, ca spun ca momentan citesc "La Medeleni"...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dragă Irina, dacă vrei, consultă lista lecturilor recomandate pentru gimnaziu. Dă click aici http://www.c-cultural.ro/......olara.pdf.
Dacă doreşti să citeşti povestirile unora dintre aceste lecturi, dă click aici http://lecturirecenzate.ro/

3 răspunsuri:
| ForEver_2956 a răspuns:

Elevul dima dintr-a saptea -Alexandru dumas
Unde esti-Marc Levy

| Raluuu a răspuns:

Maytrei
Nunta in cer
Elevul Dima dintr-a 7a

| xXCrazzzymanXx a răspuns:

Poti sa incerci sa citesti si ''Cei trei muschetari'' de Alexandre Dumas.
Daca vrei ceva mai stiintific poti sa incerci ''Secretul suprem'' de David Icke sau ceva ezoteric, ''Codul lui Da Vinci'' de Dan Brown.
Daca vrei un roman politist poti sa incerci ''10 negri mititei'' de Agatha Christie. Iti zic ca sunt carti bune(din propria experientahappy ). Sper ca ti-am fost de ajutor:*