| Gexis a întrebat:

Bună ziua, sunt clasa a 9 a, la bio chimie/științele naturii, am rămas corigenta franceza si ma întrebam ce trebuie sa invat pana la corigenta și cum funcționează?
Sfaturi cu ce ar trebui sa fac sa trec clasa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa citesti cat de cat corect un text, sa traduci un text, sa stii sa conjugi niste verbe la toate timpurile cu terminatiile lor specifice ( in special avoir si etre ).
Mai invata si conditionalul prezent si trecut.

Toate astea le gasesti pe net. Poate doar la citit si tradus ai nevoie de un indrumator ca sa cunosti pronuntia corecta.