| reee3 a întrebat:

Ca sa pot intra in bac trebuie sa am media 6 la fiecare obiect sau doar la cele la care dau bacul / total.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ca să poţi "intra în BAC", trebuie ca să promovezi 12 clase - deci, să NU rămâi corigent/ă ( să ai media anuală de minim 5 la fiecare disciplină )!

Pentru a PROMOVA BAC-ul, trebuie să ai minim 5 la fiecare din cele 3 materii ( la care dai examen scris ) şi minim 6 media generală!

Toate cele bune!

1 răspuns:
| ioanadh a răspuns:

Ca sa poti intra in bac poti avea si 5. Sa nu fi corigent. Atat. Si ca sa-l iei trebuie sa ai 6. Bafta