| alex495 a întrebat:

Care poate deduce ce imi va da maine la test la mate pentru corijenti? Ultima lectie au fost ecutaii irationale si in ultimu test am avut 5 ecuatii din astea

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Depinde de ce clasă eşti şi cât de sever e profesorul. În general, testele pentru corigenţă cuprind aproape toată materia, sau ultimele capitole, sau capitolele importante.
Nu ştiu să îţi spun ce vei primi la test doar pe baza ultimei lecţii, dar îţi recomand să răsfoieşti tot caietul, măcar de 2-3 ori, să mai înveţi câte-o formulă.

| alex495 explică:

Sunt a 10-a